Herkese merhaba.

Öncelikle, değerli fikirlerinizi almak istediğim konunun şahsımla ilgili olmadığını belirtmek isterim. Sosyal medyada tanık olduğum ve gerçek yaşantıda da sık sık duyduğum bir konu olduğundan dolayı sürecin işleyişi ile ilgili bilgi edinmek istedim.

Dün akşam saat 8 sularında üniversite öğrencisi 3 genç kızımız sosyal medya üzerinden birbirlerine hakaret edip sinkaflı kelimeler kullanıyorlar. İlerleyen saatlerde kızlardan biri, diğer ikisinin bulunduğu adresi kendi yayınladıkları mesajlarda da gördüğüm üzere kavga etmek için onlardan istiyor. Adresi alıyor ve yanına bir arkadaşını da alarak söz konusu adrese gidiyorlar. Fakat nasıl olduğunu bilmediğimiz bir şekilde ev sahibi kızlar diğer ikisini etkisizleştirip darp etmeye başlıyor. Eve kavga çıkarma niyetiyle gelip alıkonulan kızlar bir süre sonra direnç dahi göstermeyip yerde oturuyorlar. Fakat ev sahibi iki kız, bu halde bile onları darp etmeye devam ediyor ve tam bu esnada yerde oturan kızlardan birinin burnunu dizi ile kırıyor. Bu olaydaki saç çekilmesi, tokat ve tekme atılması ve burun kırılmasına ait video görüntülerini ve darp edilen kızın kan içindeki yüzünü darpçı kızlar kendi sosyal medya hesaplarından son derece pişkin ifadeler kullanarak yayınlıyorlar. Olayın sosyal medyada büyümesinden sonra fotoğraf ve videoları kaldırıp hesaplarını siliyorlar fakat bu vakte kadar ben dahil birçok kişi bu görüntüleri izledi ve indirdi.

Benim sormak istediğim;

1- Darp edilen kızlar adres istediği için ve verilen adrese gittiği için suçlu duruma düşer mi ya da darp eden kızların cezasında bundan ötürü bir hafifleme olur mu?
2- Darp edilen kızların adres isteyip verilen adrese gitmesi haneye tecavüz sayılır mı? (Güç kullanarak girip girmediklerini bilmiyoruz.)
3- Darp eden kızların evinde bulunan biber gazı, cop ve elektro şok cihazı suç teşkil eder mi?
4- Gittiği evde alıkonulan kız yerde oturup herhangi bir direnç göstermezken burnunu kırmak nefs-i müdafaa sayılır mı?