+ Konuyu Yanıtla
1 den 7´e kadar toplam 7 ileti bulundu.

Konu: İnstagramdan ayakkabı aldım sahte çıktı

İnstagramdan ayakkabı aldım sahte çıktı
 1. #1
  Kayıt Tarihi
  Feb 2017
  Nerede
  Samsun
  İletiler
  1
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı İnstagramdan ayakkabı aldım sahte çıktı

  Merhabalar büyük bir hata yaparak ilk kez instagram üzerinden satış yapan bir kişi üzerinden orjinal olduğunu öne sürdüğü ayakkabı aldım. Kapıda ödemeli olarak gönderiyordu. kargo geldi ödemeyi yaptım. Ayakkabıyı incelediğim zaman iki eş arasında farklar vardır. Ürünün fotoğraflarını yolladım cevap vermedi şimdi hiç cevap vermiyor ne yapmalıyım ? kargo fişi yazışmalar mevcut thh ye başvurabilir miyim ?  Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)

  Hukuki NET Güncel Haber

  İnstagramdan ayakkabı aldım sahte çıktı konulu yargıtay kararı ara
  İnstagramdan ayakkabı aldım sahte çıktı konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #2
  Kayıt Tarihi
  Mar 2016
  Nerede
  İstanbul
  İletiler
  784
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: İnstagramdan ayakkabı aldım sahte çıktı(YARDIM)

  O şekilde aldıysanız geçmiş olsun.

 4. #3
  Kayıt Tarihi
  Jan 2009
  İletiler
  37
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: İnstagramdan ayakkabı aldım sahte çıktı

  Biraz zaman geçmiş ve hukuki.net klasiği olarak hiç kimse cevap vermemiş ve üzerinden aylar geçmiş; fakat bundan sonra benzer durum yaşayanlar için söylemiş olayım. "O şekilde alınmış olması" geçmiş olsun demeyi gerektirmez. Ne şekilde almış olursanız olun; bu bir mesafeli satıştır ve cayma hakkını kullanarak THH'ye başvurabilirsiniz ve böyle durumlarda %100 iade kararı çıkar, paranızı geri alırsınız. Bu dolandırıcı şirketler o kadar kişiyi çarpıyorlar ki, paranızı iade eder, ürünü de geri istemezler. Zira zaten 5 liralık ürünü 50 liraya sattıkları için üç beş kişiye fazladan mal vermek dokunmaz.

  Kanunlar tüketiciyi korumaz; mevcut haliyle kanunlar sadece büyükleri ve milletin kanını emen böyle sahtekar sülükleri korur. O yüzden piyasada bu tarz dolandırıcı satıcılardan yüzlerce var.

 5. #4
  Kayıt Tarihi
  May 2008
  İletiler
  4.001
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: İnstagramdan ayakkabı aldım sahte çıktı

  Sn. pisisler foruma hem paylaşımlar yapıp hemde bilmem ne maksatla şu şekilde iletiler yazıyorsunuz anlayamadım

  Alıntı pisisler rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
  Bu forumda tahmin ediyorum ki "profesyonel görüş almak için avukatınıza gidin"den başka sağlıklı bir cevap alamazsınız
  Alıntı pisisler rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
  Biraz zaman geçmiş ve hukuki.net klasiği olarak hiç kimse cevap vermemiş
  Evvela Ülkenin en büyük ve en saygın hukuk forumunda olduğunuzu hatırlatırım.Onun dışında da bu şekilde alttan alta hem cevap yazayım amiyane tabirle foruma giydireyim yaklaşımına sessiz kalmamız mümkün değil.Kötü niyetli olmadığınız düşüncesi sizi evvela cevap alınamayan veya yeterli cevap verilmemiş konulara sizi cevap vermeye davet ediyorum.Böyle şikayet etmiş olduğunuz durum da ortadan kalkmış olur.Bununla beraber forumumuz yıllardır yüz binlere cevap olmuş sayfalar barındırmaktadır.Bu demek değildir ki aynı sorular tekrar tekrar cevaplanacak, veya ipe sapa gelmez sorular saatlerce izah edilecek.Avukatın işin içinde olması gerektiği yerde bunu söylemek görevimiz onu da başka yerlere çekmeye çalışmayalım lütfen.

  İyi forumlar..

 6. #5
  Kayıt Tarihi
  Jan 2009
  İletiler
  37
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: İnstagramdan ayakkabı aldım sahte çıktı

  Gerçi konuyla igili olmadan cevap vermiş olacağım fakat;

  Engin Bey, herhalde birkaç gün içerisinde forumda birkaç cevapsız soruya yardımcı olabilmek adına cevap vermeye çalışmış olmam niyetim hakkında yeterli bir öngörü sağlayacaktır.

  Söylediklerime gelince; forumun büyük olması, söylediklerimin gerçekliğiyle maalesef alakalı şeyler değil. Oldukça kaliteli bir fikrin burada mesleki ego ile israf edildiğini düşünüyorum.

  Elbette saçma sorular da var; fakat bu forumu öyle veya böyle duyan, bilen kişilerin çoğunluğu için neredeyse tek cevap "bir avukata gidin" olmuştur. Örneğin benim görüş almak ve kimse böyle ilginç bir şeyle karşılaşmış mı acaba sorusuna cevap aramak için açtığım konu da yanıtsız kalmış. Son baktığımda hukuki açıdan gayet ilgi çekici ve paylaşıma çok müsait sorduğum soruların -şu anki dahil- hiçbirinde bir etkileşim olmamıştı. Hatta eski mesajlarım da silinmiş. (Üyeliğimin 2009 yılı olduğunu belki görüyorsunuzdur?)

  Forumda birçok konuyu dolaştım ve yüzlerce kişinin söylediğini kendim de zaten gözlemliyorum. Saçma sorular geliyor elbette; sonuçta alan hukuk olunca çok absürt şeylerle karşılaşılıyor. Fakat düzgün sorular da çoğunlukla şu iki yanıta maruz kalıyor;

  1- Fikir söylemeyiz, avukata gidin. (Avukatlar)
  2- Öyle yaptıysanız geçmiş olsun.. (Diğer üyeler ve kimi zaman avukatlar)

  Bu açıdan baktığınızda oldukça makul konuştuğumu düşünüyorum. Şu an yazışmakta olduğumuz bu bölümde benim cevap verdiğim konulara bakarsanız; tamamına yakını güncel ve hiç cevap verilmemiş konulardı. Zannedersem para getirmeyeceği düşünülen vak'alar pek ilgi alanına girmediğinden bu durum gerçekleşiyor.

  Amacım hakaret etmek değil; niyetimi tekrar hatırlatmama gerek yok umarım. Fakat eleştirdiğim doğrudur.

  Hayırlı akşamlar dilerim.

 7. #6
  Kayıt Tarihi
  Aug 2017
  Nerede
  Bursa
  İletiler
  64
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: İnstagramdan ayakkabı aldım sahte çıktı

  Yazdıklarınızın bir bölümüne katılmakla beraber şunları da eklemek gerekiyor;

  Sitenin kuruluş amacı vatandaşa ücretsiz hukuki yardım sunmak değil hukuki bilgi paylaşımıdır. Amaç, vatandaşı bir avukata yönlendirmek, özellikle de belli bir avukat yönlendirmek hiç değildir. Kaldı ki, sitede avukat tavsiyesi yapmak ve site aracılığı ile avukat, müvekkil bulmak kesinlikle kabul edilemez bir durumdur.

  Ben de zaman zaman yorumlarımın sonunda bir avukata danışın şeklinde cümleler kuruyorum. Ancak burada asıl amacım bir meslektaşın para kazanması değildir.

  Buraya sorununu yazan üyeler çoğu zaman eksik ve hatalı bilgiler veriyorlar. Kendileri için önemsiz görünen noktalar davanın gidişatı açısından son derece önemli olabiliyor. Hukuki sorunu olan kişinin dosyası iyice incelenmeden yapılacak yorumlar hatalı olabilir.

  Burada vatandaşın bir avukata yönlendirilmesindeki asıl amaç ilgilinin dosyasının profesyonel bir şekilde gözden geçirilip ona göre ne yapılabileceğine birlikte karar verilebilmesini sağlamaktır.

 8. #7
  Kayıt Tarihi
  Jan 2009
  İletiler
  37
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: İnstagramdan ayakkabı aldım sahte çıktı

  Ahmet Bey,

  Söylediklerinize katılıyorum, ben de her ne kadar bunu eleştirsem de; daha dün komplike bir konuda avukat olmadan ilerlenemeyeceğini kendim yazdım zaten. Dediğim gibi söylediklerinize katılıyorum; lakin onlar benim eleştiri noktalarım değil. Herhangi bir kimsenin para kazanmasını eleştirmeye ben dahil kimsenin hakkı yoktur zaten. Benim vurguladığım, çoğu zaman fikir verilebilecek konularda sadece "avukata gidin" diyerek geçiştirilmesi veya hatta hiç kale dahi alınmaması. Bazı konular vekaletsiz de halledilebilecek basit konular. Amacına uygun şekilde fikir paylaşmak belki insanların hayatlarında çok şey değiştirecek. O bakımdan bu forumun internet alemindeki en güzel fikirlerden biri olduğunu düşünüyorum ve hatta sitenin parasal bir amaca hizmet etmesini de asla yadırgamam. Sadece dediğim gibi, bu güzel fikrin mesleki ego ile israf edildiğini düşünüyorum.

  Saygılarımı sunuyorum.

+ Konuyu Yanıtla

Benzer Konular :

 1. Web sitesi aldım ve sorun çıktı
  Yazan: miracl Forum: Bilişim Hukuku
  Yanıt: 1
  Son İleti: 22-10-2017, 13:25:31
 2. [Sorumluluk hukuku] 2. el araba aldım, pert çıktı. BALIKESİR
  Yazan: soneralkac Forum: Borçlar Hukuku
  Yanıt: 0
  Son İleti: 13-10-2016, 07:57:39
 3. İnternetten ürün aldım sahte çıktı.
  Yazan: avsarzrh Forum: Borçlar Hukuku
  Yanıt: 2
  Son İleti: 26-09-2014, 10:11:15
 4. Muvafakat aldım tayinim çıktı ama?
  Yazan: emrahtunca Forum: Kamu Hukuku
  Yanıt: 4
  Son İleti: 15-09-2012, 00:10:29
 5. Urla'da yer aldım, Alsancak'ta çıktı
  Yazan: commodore1tr Forum: Gayrimenkul Hukuku
  Yanıt: 0
  Son İleti: 02-12-2006, 20:54:27

Bu sayfada bulunan kavramlar:

İnternet Araçları

İnternet Araçları

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  Hukuk Blog |  2018 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi | 
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2018 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
Hukuki.Net sunucusu yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN teknolojisi kullanmaktadır.
Reklam Alanları: Sitenin 2018 yılı reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.