İyi günler,

Bugün İstanbul TEM otobanında sağ şeritte seyir halinde iken bir trafik memuru beni durdurup eminiyet şeridine çektirdi aracımı. Yoğun bir trafik vardı. Emniyet şeridi ihlali yaptığımı belirtip ceza kesti. Ben ki emniyet şeridini bırakın yol ayrımlarındaki üçgen çizgilere bile girmeyen bir insanım. İnsanları durdurup emniyet şeridi hatası yaptıklarını söyleyen biriyim. Bu durum çok gücüme gitti. Bu hareketleri güvenimi de sarstı. Suçsuz olduğum halde ceza yemiş oldum. Yanlış yaptıklarını ve emniyet şeridi konusundaki hassasiyetimi dile getirdiğimde bana inanamayacaklarını kendi gözlerine inanacaklarını belirttiler. Halbuki göz de yanılabilir. Memur beyaz bir araba gördüğünü onun da ben olduğumu söyledi. Bende kamera görüntüsü yada başka şekilde ispat etmesini istedim, edemedi ama ceza yazdı. Ben cezayı imzalamadım. Nasıl hakkımı arayabilirim dediğimde Sulh mahkemesine gidin dendi. Tamam da hem bana yanlış ceza yazılıyor. Hem güvenim ve psikolojim sarsılıyor. Birde haklı olduğum konuda bir ton uğraşmam gerekiyor. Açıkçası birdaha suçsuz yere ceza yemeyeceğimden de emin olamadığım için bende genel bir endişe ve psikolojik bozukluk da hasıl oldu. Tüm bunların hesabını nasıl sorabilirim ?