+ Konuyu Yanıtla
1 den 5´e kadar toplam 5 ileti bulundu.
 1. #1
  Kayıt Tarihi
  Sep 2005
  Nerede
  Turkey.
  İletiler
  46
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı dolandırıcılık


  Ablamın evli ve çocuksuz olarak vefatı üzerine, kocası ile birlikte mirasçısı oldum. Ablam ve kocasının birlikte işlettikleri anonim şirketinin yüzde elli hissesi ablama aitti.Vefat sonrasında eniştem, bana bana kalan hisselerin kendisine devri için sözleşme getirdi ve bunu imzala, notere götüreceğim, orada imza tescili için buluşacağız, paranı bu tescil sırasında vereceğim dedi. Ben de imzaladım. Şimdi anlıyorum ki, devir işlemini tamamlamış ve ticaret sicil memurluğuna bildirmiş. Araştırmalarıma göre; devrin olabilmesi şu şekilde olabiliyor: Anonim şirketlerde eğer hisse senedi ihracı yapılmamışsa (ki yapılmamış), devir için; devreden ve devralan sözleşme yapar, bu sözleşmedeki imzalar noterde tescil edilir,şirket yönetim kurulu bu hisse devrini onaylar,bu onay yine noterden tasdik edilir, işlem ticaret sicil memurluğuna bildirilmesiyle gerçekleşir deniyor.İmzaladığımız sözleşmedeki imzalar tescil edilmeden işlemin tamamlaması dolandırıcılığa girer mi?  Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)

  Hukuki NET Güncel Haber

  dolandırıcılık konulu yargıtay kararı ara
  dolandırıcılık konulu hukuk haber

 2. # Nedir?
  Tavsiye Soru Cevap
  Kayıt Tarihi
  Bugün
  Nerede
  Avukat Dünyası
  İletiler
  Ne kadar?
   
 3. #2
  Kayıt Tarihi
  Jan 2017
  Nerede
  Bursa
  İletiler
  4
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: dolandırıcılık

  Allah rızası için bir dosyamız konusunda acil bilgilerine başvurmak gerekli olduğundan yazıyorum. DURUMLAR ÇOK VAHİM KONUMDA, BEYNİM DURMUŞ UYKU GÖZÜME GİRMİYOR AYAK ÜSTÜ UYKU OTURDUĞUM YERDE DÜŞÜNDÜĞÜM YERDE UYKU ÇÖKÜNTÜSÜ YAŞIYORUM. ;

  Olay Şöyle ki ; 2013 Yılında Miras satışlarımız ile elde ettiğimiz birikim paramızı aile dostu olarak bildiğimiz Kişiye bazı banka ve kredi borçlarından dolayı ayrılma aşamasına geldikleri ve ailesi ile boşanma aşamasında geldiği nedeni ile, Çokta güvendiğimizden dolayı bazı konularda da bizlere yardımcı olduğundan dolayı Bu olayın sonuna kadar aile dostluğumuz devam ediyordu.

  Şöyle ki ; Bizden Bu Kişi 50.000.TL Borç istedi tüm birikimimiz mirasları sattığımızı da bildiği için tüm birikimimizin 45.000.TL olduğunu zaten biliyordu. bizde bu 45.000.TL'den az miktarını harcadığımızdan elimizde 43.750.TL var başkaca paramız yok dedik. üzerine koyup ev alacağız dedik.

  Bu Parayı size 3 yada 5 ay içinde Kütahya Domaniç mevkisinde tarla ve arsayı satarak geciktirmeden geri ödeyeceğim söyledi. ve bizde kendisine güvendiğimizden dolayı, 43.750.TL verdik ve her ihtimale karşı senet istedik. Tamam sorun yok dedi ve bize yanımızda bizzat seneti imzaladı.

  zaman sonrasında ise ilgili kütahya domaniçde mevcut ev ve tarlasını bize satma amaçlı aramızda yazılı beyanname tutanağı imzaladık.

  sonrasında ise BU SATIŞ SÖZLEŞME TUTANAĞININ GEÇERLİ OLMADIĞINI Tapu dairesinde öğrendik. ve zamanı geldiğinde alacağımızı istedik.

  Bu Kişi ise ilgili Kğtahya domaniç mevkisindeki tarlası ve ev civarı yerlerine baz istasyonu kurmak için bazı şirketler müşteri olduğunu ve bu yüzden yüksek meblağ ile 120.000.TL bedel ile satacağını ancak yıllara aşkın bekleyen ev ve tarlanın bazı ödeme masrafları ve borçları olduğundan satamadığını bildirmekle,
  43.750.TL alacağımızı ala bilmek için sonrasında Başkaca diğer mevcut Miraslardan arsa niteliğinde yerimizi Yaptığımız Miras Taşınmazdan mevcut kalan 7.000.TL daha tekrar verdik. Bu vermiş olduğumuz 7.000.TL ye karşıda senet aldık.

  BİR ANDA KAYIP OLAN BU KİŞİYE ULAŞAMADIĞIMIZDA TELEFONLARIMIZA CEVAP VERMEYİNCE
  Bu Kişiyi İcra Takibine verdik. icra Takibinde ödeme emrine Yasal süresi içinde itiraz etmedi. 2 yıl geçmesine Rağmen hiç bir davada açmadı.
  Bu Kişi 2 yıl sonrasında aklında ne fikirler ve ne planlar kurmuş ise, bir anda 2 yıl geçmesine rağmen Bursa gemlik savcılık makamına Şikayette bulunarak imza bana ait değildir, şeklinde Şikayet beyanında bulunmuş. İmza örneklerimiz alındı ve karşı tarafında imza örnekleri alındı

  Bu savcılık soruşturma aşamasında ise Bursa Polis kriminal laboratuvar İncelemesinde imzanın Borçlu tarafından atılmadığını ancak bizim tarafımızdan da atılmadığını ancak ki imza Takliti Yapıldığını öne sürmekle Bu şekilde şok edilecek bir bilirkişi Raporu verilmiş.

  Savcılık soruşturma kapsamında yürütülen dosyamız savcılık tarafınca bilirkişi Raporuna dayanarak Hakkımızda iddianame yazılarak sonrasında Bursa 1 Ağır Ceza Mahkemesine savcılıkça FEZLEKE yazılarak SUÇ : Resmi Belgede Sahtecilik, Kamu Kurum ve Kuruluşları vb. Tüzel Kişiliklerin Araç Olarak Kullanılması Suretiyle Dolandırıcılık, şeklinde Hakkımızda SEVK MADDESİ : 5237 Sayılı TCK 204/1, TCK 158/1-d, TCK 37, TCK 53/1, TCK 54/1 maddeleri uyarınca hakkımda Dava açıldı.

  Bu vermiş olduğumuz ücret Karşılığında ilgili senetleri bizzat Yanımızda senetleri imzalayarak senet'in arkasını da BORCUMU KABUL EDİYORUM el yazısı ile yazmasına rağmen Bilirkişi Raporu nasıl olur böyle bir Rapor oluşturabilmekte siz daha iyi bilirsiniz.

  AYRICA en yüksek birimce Tam teşekküllü Karşı tarafın kötü niyetli olduğunu Ortaya Çıkarabilmemiz için uzman Bilirkişiciler hangi kurum ve yerlerdir. ne Yapmamızı önerirsiniz...
  Allah rızası için Yardımcı olun, Bu haksızlık karşısında aşırı Konumda Çökmüş durumdayım.

  DOSYA KAPSAM BELGELERİ BENDE MEVCUT DİLERSENİZ E-MAİL ÜZERİNDEN HEPSİNİ GÖNDEREBİLİRİM.

  SAYIN AVUKAT BEY ve HANIMLAR ;
  Elimizdeki tüm birikim paramızı bu insana kaptırdık. bu yüzden şu anda çok ve Çok mağdur durumdayız ve maddi konumda da çok Mağdur edilen durumdayız. Üzgün
  Neyimiz var neyimiz yok tüm paramızı bu adama kaptırdığımızdan olayı Maddi Konumda da şu an bitik durumdayız. avukat tutma gücümüz de yok. Üzgün
  bize Bursa'dan yardımcı olacak bir avukata ihtiyacımız var..
  gerekir ise aylık 300.TL olarak taksitlerle avukatlık ücretini ödemede yapabiliriz. bu şekilde gücümüz var,
  Bursa'dan Bana Yardımcı olacak bir avukat yok mu..!
  Allah rızası için çok Mağdur durumdayız. Üzgün
  Eşimde Hasta ve Rahatsız Raporları da var Allah rızası İçin Tarafıma Yardımcı Olmanızı saygıyla rica ediyorum

 4. #3
  Kayıt Tarihi
  May 2008
  İletiler
  3.954
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: dolandırıcılık

  Sitemizden avukat aramak kurallarımıza aykırıdır.Avukatı çevrenizden veya baroya başvurmak sureti ile edineceksiniz.

 5. #4
  Kayıt Tarihi
  Feb 2017
  Nerede
  istanbul
  İletiler
  107
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: dolandırıcılık

  hocam avkat tutacak paran yoksa barodan ücretsiz şekilde avukat isteyebilirsin diye biliyorum

 6. #5
  Kayıt Tarihi
  Sep 2005
  Nerede
  Turkey.
  İletiler
  46
  Dilekçeler Sözleşmeler
  0
  Dosya Yükleme
  0

  Tanımlı Cevap: dolandırıcılık

  Sayın editör benim sorumu sabote eden bu yazının kaldırılmasını rica ediyorum.

+ Konuyu Yanıtla

Benzer Konular :

 1. [Cezalar] Dolandırıcılık tan şikayet edildim dolandırıcılık mı?
  Yazan: vatandas35 Forum: Ceza Hukuku
  Yanıt: 5
  Son İleti: 16-03-2017, 22:22:23
 2. Dolandırıcılık
  Yazan: erkancix Forum: Ceza Hukuku
  Yanıt: 4
  Son İleti: 20-10-2011, 11:41:22
 3. Dolandırıcılık
  Yazan: enigmasi Forum: Ceza Hukuku
  Yanıt: 3
  Son İleti: 10-09-2011, 22:45:05
 4. Dolandırıcılık
  Yazan: kursat_e Forum: Hukuki Görüş ve Yorum
  Yanıt: 5
  Son İleti: 11-08-2011, 12:07:13
 5. İnternette dolandırıcılık, nitelikli dolandırıcılık
  Yazan: kadirzm Forum: Bilişim Hukuku
  Yanıt: 1
  Son İleti: 15-03-2010, 21:10:57

Bu sayfada bulunan kavramlar:

İlgili Hukuk terimleri

İnternet Araçları

İnternet Araçları

Yetkileriniz

 • Yeni konu açma yetkiniz yok
 • Konuya cevap verme yetkiniz yok
 • Dosya ekleme yetkisi yok
 • İleti düzenleme yetkisi yok
 •  Hukuk Blog |  2016 tarihli Yasal Siteler Dizini |  Arabulucu |  Hukuk Kitapları |  Fiyat1 |  Alman Hukuku |  Özel Güvenlik AŞ. |  İş İlanları |  Ankahukuk |  Psikolog |  Taşınmaz ilanları |  Internet Rehberi |  Türkiye Portalı |  Site Ekleme |  Türkçe-İngilizce Sözlük |  Sihirli Kadın |  Sağlık |  Satılık Düşecek Domainler |  Terapi  |  Berk Gürman |  Phukuk |  Bayefendi |  Arabuluculuk Eğitim Merkezi | 
Hukuki.Net’in Telif Hakları ve 2014-2016 yılları arası Marka Tescil Koruması Levent Patent tarafından sağlanmaktadır.
Hukuki.Net sunucusu yoğun trafiği yönetebilen CubeCDN teknolojisi kullanmaktadır.
Reklam Alanları: Sitenin 2016 yılı reklam pazarlaması için iletişim kurmanız rica olunur.