Merhabalar,
Babam ve ortağı 2011 senesinde ortaklığı bozmuşlar ve bunun sonucunda kavga etmişlerdi, sürekli telefonla aranıyor taciz,kufur ve tehdit alıyorduk bunun sonucunda annem ve babam bu kişiden şikayetçi oldu ve karşı tarafta annem ve babamdan şikayetçi olmuş ve kişilerin huzurunu bozma gereğince dava açılmış. Babamı geçen sene kaybettik, dün tarafıma ölen babamın mirasçısı olduğum için uzlaşma kağıdı geldi bu kağıda göre kamu davasının kapatılmasına ve uzlasmaya vardığımız takdirde suçlu bulunmayacağımız ve davanın kapatılacağı yazıyordu. Aslına bakılırsa ben uzlaşmaya varmak istemiyorum cunku ergenliğim bu tehdit hakaretler ve evimdeki huzursuz ortamdan dolayı gerçekten çok zorlu geçti fakat anneme karşı da bi suçlama var ve onun ceza almasını istemem. Benim iki sorum var uzlaşmadığım takdirde babama yüklenen suç tarafıma intikal eder mi,digeriyese annemle ben uzlasma kağıdını imzalayıp karşı taraf imzalamadığı takdirde dava seyri ne olur ve bu suçtan alabilecegimiz ceza nedir? Şimdiden teşekkürler.