Merhaba sizlere danışmak istediğim bir konu var vakit ayırıp okuyan fikir veren herkese şimdiden teşekkür ederim

iki parselden oluşan 70 hanelik bir sitede oturuyorum site sakinleri ile aramızda ortak kullanım alanlarının işgalinden dolayı bir husumet olustu ve dava açmadan mahkemeye başvurdum ve tespit yaptırdım ortak kullanım alanlarının kişisel bahçelere dönüştürüldüğü her site sakininin kendi önünde ve yanında kalan kullanım alanını kişisel bahce haline getirip 1-2-3 metre duvarlar örüp citler yapıp kilit altına aldıgı tespit raporunda ropor edildi bu rapor ile dava açtım dava halinde keşif istendi keşif sonucu 5-6 aya dosyaya koyuldu ama tespit ile çelişti bu durumuda mahkemeye belirttik keşif sonucu yanlıstır diye keşif raporunda bahçe duvarlarının yerinde ve uygun oldugunu söylenmiş fakat ne tapumuz dubleks mesken yatay kat mülkiyeti ve yönetim planında böle bir madde yok mahkeme üç sene devam etti site arsası iki parsel diye başka mahkemeye görevsizlik gerekcesiyle sevk edildi bu ay tekrar yeni mahkemede dava görülcek

1-) Bu durumu savcılığa suc duyurusu gibi dilekce verdim konu mahkemeye intikal etti ve mahkeme devam ediyor fakat her malike tek tek dava açmam gerekiyormus bunu karsı tarafta savunmasında söyledi bende kendimi şöyle sayundum kat mülkiyetleri kanununda Yönetici : Ana taşınmazın yönetimi için atanan yönetici veya yönetim kurulu vekil niteliğindedir. Bu nedenle de vekil gibi sorumlu ve vekilin haklarına sahiptirler. Üçüncü kişilere kfakat arşı kat maliklerini temsil ederken B.K.'nun 388. maddesi hükmü çerçevesinde işlem yapmakla yükümlüdürler. dava devam etti hakim bunun için bişey demedi fakat danıştığım avukatlar dava tekli açılmadığı için düşe bilir dediler sizce durum nedir ?
2-) Ortak kullanım alanlarının kişisel bahçe yapılması ve yukseltilip kilit altına alınması yasal mı tapuda ve yönetim planında ve belediyedeki orjinal projede ortak kullanım alanlarında böle bir yükselti ve şahsileştirme yok fakat keşif sonucunun raporunda duvarların yeri doğrudur hersey yasaldır diye rapor cıktı itiraz ettim sizce başka ne yapmalıyım ?