guruman

+ Konuyu Yanıtla
1 den 6´e kadar toplam 6 ileti bulundu.
    İletiler
    45
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Question anahtar teslim şartına kat mülkiyetinin kurulmasını da eklesek saçma olur mu? (kat karşılığı inşaat sözleşmesi)

bir müteahit ile kat karşılığı inşaat sözleşmesi yapıyoruz, arsa bizim, ortak yok arsada. Var olan sözleşme yeni bağımsız bölümden dolayı değişecek ek sözleşme hazırlanacak, bu ek sözleşmeye ek maddeler ve değişikliklerde konulabiliyor. ana inşaat sözleşmesinde kat mülkiyetinin müteahhit tarafından kurulacağını yazmıştık. Ama dikkat ettim anahtar teslimi şartında bu yok anahtar teslimini iskan üzerine kurmuşuz. İskanı alan müteahhit anahtarı teslim ettikten sonra kat mülkiyetini de kursun garanti olsun diye...

Anahtar teslimi şartına kat mülkiyetini eklemek mümkün mü?

Hukuki NET Güncel Haber

anahtar teslim şartına kat mülkiyetinin kurulmasını da eklesek saçma olur mu? (kat karşılığı inşaat sözleşmesi) konulu yargıtay kararı ara
    anahtar teslim şartına kat mülkiyetinin kurulmasını da eklesek saçma olur mu? (kat karşılığı inşaat sözleşmesi) konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    ANKARA
    İletiler
    389
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: anahtar teslim şartına kat mülkiyetinin kurulmasını da eklesek saçma olur mu? (kat karşılığı inşaat sözleşmesi)

Alıntı cekmecee rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    bir müteahit ile kat karşılığı inşaat sözleşmesi yapıyoruz, arsa bizim, ortak yok arsada. Var olan sözleşme yeni bağımsız bölümden dolayı değişecek ek sözleşme hazırlanacak, bu ek sözleşmeye ek maddeler ve değişikliklerde konulabiliyor. ana inşaat sözleşmesinde kat mülkiyetinin müteahhit tarafından kurulacağını yazmıştık. Ama dikkat ettim anahtar teslimi şartında bu yok anahtar teslimini iskan üzerine kurmuşuz. İskanı alan müteahhit anahtarı teslim ettikten sonra kat mülkiyetini de kursun garanti olsun diye...

Anahtar teslimi şartına kat mülkiyetini eklemek mümkün mü?
    tam olarak birşey söyleyemiyorum ama bunu talep etmeniz durumunda ek ücret isteyebilir sizden..
    avukatlık mesleğine mensup olmadığımı, sitede yapmış olduğum cevap niteliğindeki yorumlar şahsi araştırmalar sonucunda elde edilmiş bilgiler olduğunu ilanen belirtmek isterim.

İletiler
    45
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Question Cevap: anahtar teslim şartına kat mülkiyetinin kurulmasını da eklesek saçma olur mu? (kat karşılığı inşaat sözleşmesi)

@by_fatih
    ilk sözleşmede zaten kat mülkiyetinin müteahhit tarafından kurulacağını belirttik. Anahtar teslimini de iskanın alınmasına bağladık ilk sözleşmede. Ama diyorum şimdi yapacağımız ek sözleşmede anahtar teslimini tanımlarken içine kat mülkiyetinin kurulmasını da ekleyerek işi daha garanti altına alabilirmiyiz diye düşündüm.
    Çünkü bazı müteahhitler iskan alınıp anahtar teslimi yaptıktan sonra kat mülkiyetini kurmadan gidebiliyormuş.

Nerede
    ANKARA
    İletiler
    389
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: anahtar teslim şartına kat mülkiyetinin kurulmasını da eklesek saçma olur mu? (kat karşılığı inşaat sözleşmesi)

Alıntı cekmecee rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    @by_fatih
    ilk sözleşmede zaten kat mülkiyetinin müteahhit tarafından kurulacağını belirttik. Anahtar teslimini de iskanın alınmasına bağladık ilk sözleşmede. Ama diyorum şimdi yapacağımız ek sözleşmede anahtar teslimini tanımlarken içine kat mülkiyetinin kurulmasını da ekleyerek işi daha garanti altına alabilirmiyiz diye düşündüm.
    Çünkü bazı müteahhitler iskan alınıp anahtar teslimi yaptıktan sonra kat mülkiyetini kurmadan gidebiliyormuş.
    anlıyorum denemek için şansınız var bir deneyin müteahhit belkide hiç zorluk çıkarmaz kabulde edebilir eğerki kabul etmez farklı farklı sebebler söylerse ozaman buraya aktarınız elimizden geleni sizler için yaparız şuan müteahhit'in bu konudaki düşüncesini fikrini bilmiyoruz..
    avukatlık mesleğine mensup olmadığımı, sitede yapmış olduğum cevap niteliğindeki yorumlar şahsi araştırmalar sonucunda elde edilmiş bilgiler olduğunu ilanen belirtmek isterim.

İletiler
    45
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Kanuni olarak anahtar teslimi şartının içine kat mülkiyeti de eklenebilir mi, bunun önünde kanuni veya işin yürütülmesinden doğan bir engel var mı? Asıl sormak istediğim bu

Nerede
    Bayraklı - İzmir
    İletiler
    1.372
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sözleşme serbestisi var. İki taraf da kabul ettikten sonra sözleşmeye müteahhitinizin arabanızı iç-dış yıkatacağını, ayakkabılarınızı boyatacağını ve tüm ailenin erkeklerinin saç sakal traşlarını yaptıracağını ekleyebilirsiniz.

+ Konuyu Yanıtla