Babaannem yaklaşık 85 yaşında. Kendisi amcamların evinde yaşıyor, kendine özel ayrı bir odasında. Sakat ve yatalak olarak yaşıyor senelerdir. Evde toplam 4 kişi var. Babaannem, amcam, yengem ve bir tane çocukları. Babaannem bugüne kadar yaşlılık aylığı almaktaydı 3 aydan 3 aya. Ve az da olsa yanmayan kömür yardımı alıyordu. Amcam yeni emekli oldu ve 1300 TL civarında emekli maaşı alıyor. Yengemde 600-700 civarı bir bakıcı aylığı alıyor. Babaanneme yengem bakıyor çünkü. Geçen ay amcam 25000 TL değerinde bir araba almıştı. Ve babanneminde maaşını kesmişler. Gidip sorduğumuz da evdeki kişi başı gelir 350 TL'miydi tam hatırlamıyorum öyle bir miktarı geçtiği için ve amcamın üzerine 25000 TL değerinde bir araba olduğu için kestiklerini söylediler. Şimdi bu nasıl bir olaydır ben bunu anlamadım? Elin Suriyelisine her türlü yardımı ve desteği yapan bu devlet, kendi vatandaşının üstelik yaşlı, sakat ve yatalak olan bir vatandaşının 3 aydan 3 aya aldığı 500 TL civarı bir parayımı kesiyor? Böyle bir durum nasıl olur konuya açıklık getirebilecek birisi varmı. Veya hakkımızı nasıl ne nereden arayabiliriz?