+ Konuyu Yanıtla
1 den 5´e kadar toplam 5 ileti bulundu.

Konu: Polis hakkındaki Şikayet

Polis hakkındaki Şikayet Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Antalya
    İletiler
    57
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Polis hakkındaki Şikayet

Polis ile ilgili yaşadığım sıkıntıyı BİMER'e yazılı olarak bildirdim ve şikayetçi oldum.
    Daha sonra karakoldan defalarca kez aranmışım, telefona cevap veremediğim, şarjım bittiği için eve polis yolladılar. O sıra da evde yoktum. Sonra tekrar arandım. Sanki bir suçlu gibi muamele gördüm. İfade vermek için acil karakola gitmem gerektiği söylendi. Karakola gittim. 2 yol olduğunu. Şikayetimi devam ettirirsem adli ve idari yargılama olacağını, ailemin de ifade vereceğini mahkemeye çıkacağımı söylediler. Ya da ifademde polis yanlızca uyarılsın diyebileceğimi, böyle olduğunda uyarı alacağını söylediler.
    Sonra ifade alacak polisle yanlız bırakıldım. Polisin saçma sapan(kadınlara düşman olduğun, polis olmaktan memnun olmadığını, bazen suçluları korkutmak için odada kendi kendine bağırdığını, benim polis hattını ağlayarak ararken aslında art niyetli olabileceğimi, bu şekilde 4 polisin vurulduğunu, polis olduğu için istediği kadınla bile evlenemediğini, pavyondan birsini istese evlenemeyeceğini, isterse kendisini de şikayet edebileceğimi, kadınların dengesiz olduğunu, kendisinin felsefi konuştuğunu ...söyledi. Ben bazen tepki göstersem de bir sonuç alamadım. İşyerimden izin alıp gitmiştim, zamanın kısıtlıydı ve saçma sapan şekilde harcanmaktaydı. İfademi beklediğimi, acelem olduğunu, öğle yemeğimi bile yemeden geldiğimi söyledim. Açlıktan ve duyduğum saçmalıklardan tansiyonum düştü, gözlerim karardı. En sonunda bir şfade yazıp önüme koydu. gerçek durum dışında bir anlatımdı. itiraz ettim. Böyle yazmak zorundayım, diğer türlü polis ceza alır, polisi düşünmek durumundayım dedi. Ben imzalamak istemedim. Elime kalemi verdi ve imzala dedi. Kamerayı gösterdi. Ben de itirazım kameraya yansımıyor ki deyince, sesli de kayıt alıyor dedi!!! Daha fazla uğraşamadım ve imzaladım. İfade sanki ben şikayetimle saçmalamışım da şu an farkedip vazgeçmişim anlamında.
    Bimer şiakyetinde polis beni ifade vermeye zorlayabilr mi? E-devletten şikayetçi olduğumu belirtip olayı detaylı anlatmışken tekarardan karakola ifade vermek zorunda mıyım?
    şu anda bana bunu yaşatan polis için ne yapabilirim? kadın olmak bu denli zor işte!yine Bimer' e yazsam yine mi aynı şeyleri yaşarım? Polisler bu yaptıklarından ceza puanı vb. almıyorlar mı?

Hukuki NET Güncel Haber

Polis hakkındaki Şikayet konulu yargıtay kararı ara
    Polis hakkındaki Şikayet konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Bursa
    İletiler
    2.153
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Polis hakkındaki Şikayet

Sizi BİMER'e yazmaya zorlayan konuyu bilebilseydik daha iyi bir yorum yapabilirdik. Bu yazı üzerine ifadenize gerek duyulmuş ve aranmışsınız, ifadeniz alınmış.

Evet, böyle bir durumda ıslak imzalı ifade vermek zorundasınız. Bu konuda yapılan işlemlerde herhangi bir hata yok.

Hata, sizin ilk şikayetizle çelişen ifadeyi imzalamanızdadır. İfadeyi okuduktan sonra şurası şöyle burası böyle düzeltilsin ya da ben bunu kabul etmiyorum bu ifade benim değil, tamamen baştan yeniden yazılsın deme hakkına sahip iken manevi baskı altında imzalamanız hatanız olmuş.

Tekrar BİMER'e yazmanıza gerek de yok elde edebileceğiniz bir şey de...

Konuyu bilmediğimiz için ikinci yazacağınız dilekçeyi nereye yazmanız gerektiği konusunda sizi tam olarak yönlendiremiyeceğim.

İlgili polis memuru ya da memurları hakkında, şikayetiniz üzerine bir soruşturma başlatılmış. İl emniyet müdürlüğü bünyesinde kurulu olan polis disiplin kurulu, Emniyet Teşkilatı Disiplin Tüzüğü uyarınca bu kişi ya da kişiler hakkında soruşturma açıp gerekirse ceza verecek.

Ayrıca konu adli yönden suç teşkil ediyor ise konuyu savcılığa aktararak ceza davası açılmasını sağlayacak. Hem il emniyet müdürlüğüne hem de savcılığa iki ayrı dilekçe vermeniz yarar sağlayabilir. Polis merkezinde verdiğiniz ilk ıslak imzalı ifadenizi manevi baskı altında verdiğinizi eklemeyi de unutmayın.

Nerede
    Artvin
    İletiler
    1.233
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı karavelioglu rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sizi BİMER'e yazmaya zorlayan konuyu bilebilseydik daha iyi bir yorum yapabilirdik. Bu yazı üzerine ifadenize gerek duyulmuş ve aranmışsınız, ifadeniz alınmış.

Evet, böyle bir durumda ıslak imzalı ifade vermek zorundasınız. Bu konuda yapılan işlemlerde herhangi bir hata yok.

Hata, sizin ilk şikayetizle çelişen ifadeyi imzalamanızdadır. İfadeyi okuduktan sonra şurası şöyle burası böyle düzeltilsin ya da ben bunu kabul etmiyorum bu ifade benim değil, tamamen baştan yeniden yazılsın deme hakkına sahip iken manevi baskı altında imzalamanız hatanız olmuş.

Tekrar BİMER'e yazmanıza gerek de yok elde edebileceğiniz bir şey de...

Konuyu bilmediğimiz için ikinci yazacağınız dilekçeyi nereye yazmanız gerektiği konusunda sizi tam olarak yönlendiremiyeceğim.

İlgili polis memuru ya da memurları hakkında, şikayetiniz üzerine bir soruşturma başlatılmış. İl emniyet müdürlüğü bünyesinde kurulu olan polis disiplin kurulu, Emniyet Teşkilatı Disiplin Tüzüğü uyarınca bu kişi ya da kişiler hakkında soruşturma açıp gerekirse ceza verecek.

Ayrıca konu adli yönden suç teşkil ediyor ise konuyu savcılığa aktararak ceza davası açılmasını sağlayacak. Hem il emniyet müdürlüğüne hem de savcılığa iki ayrı dilekçe vermeniz yarar sağlayabilir. Polis merkezinde verdiğiniz ilk ıslak imzalı ifadenizi manevi baskı altında verdiğinizi eklemeyi de unutmayın.

+1

Öncellikle iyi bir Avukat tutunuz. Bu kapsamda;

BİMER yaptığınız Şikayetten durup dururken vazgeçmenin hayatın olağan akışa ters düştüğünü, ifadeyi alan Polisin manevi ve psikolojik baskı yaparak ifademi tutanağa doğru geçirmediğini belirterek hem ifadeyi alan Polisten, hemde BİMER şikayet ettiğiniz Polisten şikayetçi olunuz, haklarında disiplin ve ceza davası açılması için elinizden geleni yapabilirsiniz. Bu işlemleri Savcılığa vereceğiniz Dilekçe ile yapınız. Dediğim gibi Avukat kesinlikle tutunuz, tek başınıza hukuki süreci başlatmayınız.
    Konu ayberk_08 tarafından (28-01-2017 Saat 12:04:06 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    Antalya
    İletiler
    57
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

cevaplar için çok teşekkürler
    ilk şikayetimin nedeni, tarafıma fiziksel saldırı nedeniyle 155 hattını arayıp ekip istemiştim. gelen ekipteki polis saldıran tarafını tuttu. hatta saldırganı değil de işverenini(güçlü kişi) konu sorumlusu gibi değerlendirdi. saldırganla görüşmedi bile. karşı taraftaki güçlü&zengin kişi ile samimi konuşup olayı geçiştirdi.bana sanki abartıyormuşum gibi ifadeler kullandı.
    Sayın karavelioğlu; açıklamalarınız ve bilgilendirmeniziçin çok sağolun. ancak disiplin soruşturması nasıl açılabilir ki; polis hakkında sadece uyarılsın istedim gibi bir ifade yazdılar. Bu yeterli midir?yoksa konu kapatılır mı?belki o polisin haberi bile olmaz diye düşünüyorum. ne dersiniz bu konuda?
    bir de ifade alan polisin bana konuştuğu saçmalıklar şikayet nedeni olamaz mı?Hala vatandaş korksun mantığında. yok kamera sesli kaydediyormuş. bu bile vatandaşı salak yerine koyma değil mi?
    biz kime güveneceğiz?
    emniyet müdürü ile görüşsem faydası olur mu? ben bir kadınım ve bıktım bu kadın düşmanı tavırlardan

- - - Updated - - -

Alıntı ayberk_08 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    +1

Öncellikle iyi bir Avukat tutunuz. Bu kapsamda;

BİMER yaptığınız Şikayetten durup dururken vazgeçmenin hayatın olağan akışa ters düştüğünü, ifadeyi alan Polisin manevi ve psikolojik baskı yaparak ifademi tutanağa doğru geçirmediğini belirterek hem ifadeyi alan Polisten, hemde BİMER şikayet ettiğiniz Polisten şikayetçi olunuz, haklarında disiplin ve ceza davası açılması için elinizden geleni yapabilirsiniz. Bu işlemleri Savcılığa vereceğiniz Dilekçe ile yapınız. Dediğim gibi Avukat kesinlikle tutunuz, tek başınıza hukuki süreci başlatmayınız.
    Sn. ayberk_08, size de çok teşekkür ederim. çok sevindim anlaşılabildiğime.
    şikayetçi olacağım ama tek başıma değil ailemi de işin içine katmak istiyor polis.
    bu stresi onlara yaşatmak istemediğim için adli değil ama idari cezalandırma olsun istedim.
    sanki burada da bana ailemi işin içine katma bahanesi ile aba altından gösterme mi var?

Nerede
    Artvin
    İletiler
    1.233
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı ahmetb rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    cevaplar için çok teşekkürler
    ilk şikayetimin nedeni, tarafıma fiziksel saldırı nedeniyle 155 hattını arayıp ekip istemiştim. gelen ekipteki polis saldıran tarafını tuttu. hatta saldırganı değil de işverenini(güçlü kişi) konu sorumlusu gibi değerlendirdi. saldırganla görüşmedi bile. karşı taraftaki güçlü&zengin kişi ile samimi konuşup olayı geçiştirdi.bana sanki abartıyormuşum gibi ifadeler kullandı.
    Sayın karavelioğlu; açıklamalarınız ve bilgilendirmeniziçin çok sağolun. ancak disiplin soruşturması nasıl açılabilir ki; polis hakkında sadece uyarılsın istedim gibi bir ifade yazdılar. Bu yeterli midir?yoksa konu kapatılır mı?belki o polisin haberi bile olmaz diye düşünüyorum. ne dersiniz bu konuda?
    bir de ifade alan polisin bana konuştuğu saçmalıklar şikayet nedeni olamaz mı?Hala vatandaş korksun mantığında. yok kamera sesli kaydediyormuş. bu bile vatandaşı salak yerine koyma değil mi?
    biz kime güveneceğiz?
    emniyet müdürü ile görüşsem faydası olur mu? ben bir kadınım ve bıktım bu kadın düşmanı tavırlardan

- - - Updated - - -

Sn. ayberk_08, size de çok teşekkür ederim. çok sevindim anlaşılabildiğime.
    şikayetçi olacağım ama tek başıma değil ailemi de işin içine katmak istiyor polis.
    bu stresi onlara yaşatmak istemediğim için adli değil ama idari cezalandırma olsun istedim.
    sanki burada da bana ailemi işin içine katma bahanesi ile aba altından gösterme mi var?
    Ailenizi işin içine Tanık olarak mı katmak istiyor ? Eğer Ailenizi tanık olarak katmak istiyorsa idari soruşturma aşamalarında Ailenizdeki ilgili kişiler; Tanık olarak ifade verebilir. Dolasıyla Sadece İdari Soruşturma olsa bile Aileniz bu işin içine girme ihtimali vardır.

Şikayetinizde hakikaten ciddi işiniz;
    1- Avukat tutunuz,
    2-Savcılık nezdinde hem ifadeyi alan polisten, (ilk cevabımda belirtiğim gerekçeye dayanarak)hemde şikayetçi olduğunuz polisten görevi kötüye kullandığı için Dilekçe verebilirsiniz. Bu Hukuki işlemi lütfen Avukat ile yapınız ki haklı iken haksız durumuna düşmeyiniz. Şayet haklı iken haksız durumuna düşerseniz iftira atmaktan sizden şikayetçi olabilirler.
    3- Ceza Davasında İki polisin ceza almasından sonra iki polis hakkında Manevi tazminat istemeye hakkınız var. Zira sizi, görevlerini kötüye kullanarak manevi açıdan zedelediler.

Yukarıda maddeler halinde belirtiğim Hukuki işlemleri yapmaya hakkınız vardır.
    ÖNEMLİ NOT: Söz konusu Hukuki işlemleri bir Avukat aracılılığıyla yapınız, aksi takdirde haklı iken haksız duruma düşebilirsiniz. O Polisler; az çok mevzuat biliyor ama siz, sanırsam mevzuattı polisler kadar bilmiyorsunuz. Bu nedenle Avukat tutunuz diyorum.

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar: