Özel bir üniversitede 1. Sınıf öğrencisiyim. İlk dönem ödevimde çok fazla alıntı olduğu için (alıntılamalar düzgün olmasına rağmen) 1 dönem uzkaşlatırma cezası, indirimle 1 hafta uzaklaştırma aldım. 2. Dönem ise bir hocanın şifresini görüp, şifreyi kullanarak notlarımı değiştirdim. Yakalandım ve suçumuz kabul edip yazılı ve sözlü ifademde, yaptığımın ne kadar yanlış olduğunu ve pişmanlığımı ifade ettim. Fakat 2 dönemlik uzaklaştırma cezama daha önce disiplin cezam bulunaması gerekçesiyle indirdim uygulanmadı.
Konu ile ilgili okula itiraz edeceğim fakat birşey değişeceğini çok sanmıyorum. İtiraz için idari mahkemeye de başvuracağım ve ilk etapta yürütmeyi durdurma istemeyi planlıyorum indirim maddesinin doğru uygulanmadığını ve telafisi mümkün olmayan ceza verildiği için. Yürütmeyi durdurma çıkar mı, mahkeme sonunda da cezamın 2 dönemden 1-4 haftaya düşme ihtimali nedir? Nasıl bir yol izlemeliyim şu süreçte?
Cevap veren herkese şimdiden teşekkürler.

Not : Y. D nin çıkma durumu çok önemli çünkü ona göre 10 gün içerisinde ders seçmem veya geçemeyeceğim dersleri bırakmam gerekiyor