+ Konuyu Yanıtla
2 / 4 Sayfa İlkİlk 1234 SonSon
11 den 20´e kadar toplam 36 ileti bulundu.

Konu: Eşim Ve Ailesi Tarafından Darp Edildim.

Eşim Ve Ailesi Tarafından  Darp Edildim. Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Kırşehir
    İletiler
    61
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Eşim Ve Ailesi Tarafından Darp Edildim.

Alıntı solideso rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Yahu memleketin hali perişan. Aileler bölük pörçük. Küçüğün büyüğe, büyüğün küçüğe saygısı sevgisi kalmamış.
    Allah yardımcımız olsun. Aile kavramı bu kadar mı yerlerde olur? Karı koca arasında bu denli anlaşmazlıklar, üstüne ailelerin olaylara müdahalesi.. Tam işin içinden çıkılmaz noktaya geliniyor demek ki.

Kayınbaba damadına saldırıyor. Damat şikayetçi. Ortada değişik ifadeler. 2 aylık gebe bir kadın. En az 4 aile huzursuz. Yaklaşık 10-15 kişi olayın içerisinde.

Abicim akıllı ol. Al eşini git yaşa evinde. Ne ananı ne kaynananı karıştır. Sen kendi ailenin reisisin. Git kayınbabanın elini öp. Bir şey kaybetmezsin.

Ayrıca varsa imkanın uzakta bir memlekete yerleşin. Herkesten uzakta gül gibi yaşayın
    Yaklaşık yarım saat evvel okudum. Psikoloğun dediklerini yaptım böyle. Nefes egzersizi felan. şu kayın babanın elini öp lafını okuyunca böyle kalp krizi geçirecektim. Ben o eli yerinden koparıp o kayınpederin bitarafına monte etmek geçerken aklımdan. Ciddi anlamda çıldırdım. Ben ailemle 4 yaşında yeğenimle gitmişim. Kahpece pusu kurulmuş,60 Yaşında anamın bacımın 18 yaşında kız yeğenimin yanında yemediğimiz küfür kalmamış.Gidip elini öpecem öylemi. Yok böyle dünya.

Tavsiyen için teşekkür ededrim !!!!

Hukuki NET Güncel Haber

Eşim Ve Ailesi Tarafından  Darp Edildim. konulu yargıtay kararı ara
    Eşim Ve Ailesi Tarafından  Darp Edildim. konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Konya
    İletiler
    78
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

İnşaAllah hayırlı ve güzel günler yaşarsınız.Bunlar bir imtihan.Her acı insanı olgunlaştırıyor.İyi yönden bakabilirsek ders alırız.Allah aynı acıları yaşatmasın.Hukuki olarak adım atmışsınız.Sonu hayrolsun.

Nerede
    Kırşehir
    İletiler
    61
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Arkadaşlar merhaba.
    Aldığım bilgilere göre 9.11.2016 da karşı taraf hakime tedbir nafakası için talepte bulunmuş. Ama aldıkları cevap olumsuz olmuş.İleriye dair bir umut varmıdır? İlgili arkadaşlar bu konuda bilgi verebilirlermi?

Nerede
    İzmir
    İletiler
    4.434
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tedbir nafakası boşanma davası sırasında herhangi bir anda talep edilebilir.
    Hakim talebe karşılık ara kararda bu talebi ret veya kabul ederek miktarı belirler.
    Durumun değişmesi üzerine arttırılması, eksiltilmesi, kaldırılması veya daha önce reddedilen tedbir nafakasının bağlanmasına karar verilebilir.

Rivayet kipi ile bahsetmenize anlam veremedim. Hakim talep üzerine nafaka bağlamıştır veya bağlamayı reddetmiştir. Bunu duruşma tutanaklarında görebilirsiniz.

Tedbir nafakası bağlanıp bağlanmaması davanın geri kalanının nasıl sonuçlanacağı hakkında fikir vermez. Tedbir nafakası, TMK 169'a göre bağlanır, bu maddeye göre kadın veya kocanın kusuru nafakanın bağlanışında etkili değildir.

Geçici önlemler

Md. 169- Boşanma veya ayrılık davası açılınca hâkim, davanın devamı süresince gerekli olan, özellikle eşlerin barınmasına, geçimine, eşlerin mallarının yönetimine ve çocukların bakım ve korunmasına ilişkin geçici önlemleri re’sen alır.

Nerede
    hatay
    İletiler
    375
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Benim bu davada çözemediğim çok şey var. Bir avukatınız var ve bu sorulara net cevap verebilmesi lazım. Yine burada danışın orda sıkıntı yokta Yusuf beyin dediği gibi neden rivayette kalıyor. Eğer avukatınız yuvarlak konuşuyorsa gidip mahkeme kaleminden dosyanızı kendi gözünüzle inceleyin. Şuan tedbir nafakası bağlanmamış olmasının sizin davada 3 sebebi olabilir.

1. Hakim insiyatif almıştır.
    2. Mali rapor bekleniyordur.
    3. şimdilik bu konuda bi karar verilmemiştir.

Bi çok konuyu okudum sizinki kadar ilginç gelen olmadı. Anlattıklarınızdan yola çıkınca açtığınız davanın red edilebileceğini bile düşündüm. Ama martta dava günü aldığınızı belirttiniz. Demek ki. Burda aktardığınızdan daha sade ve somut şekilde bir dilekçe hazırlanmış. Tedbir nafakası konusunda açıkçası bende umutlansamda bundan kaçış pek mümkün değil gibi görünüyor. Hakkımızda hayırlısı. Ana hatlarıyla boşanma dilekçenizi paylaşmanız mümkün müdür?

Nerede
    Kırşehir
    İletiler
    61
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı alphaRomeo rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Benim bu davada çözemediğim çok şey var. Bir avukatınız var ve bu sorulara net cevap verebilmesi lazım. Yine burada danışın orda sıkıntı yokta Yusuf beyin dediği gibi neden rivayette kalıyor. Eğer avukatınız yuvarlak konuşuyorsa gidip mahkeme kaleminden dosyanızı kendi gözünüzle inceleyin. Şuan tedbir nafakası bağlanmamış olmasının sizin davada 3 sebebi olabilir.

1. Hakim insiyatif almıştır.
    2. Mali rapor bekleniyordur.
    3. şimdilik bu konuda bi karar verilmemiştir.

Bi çok konuyu okudum sizinki kadar ilginç gelen olmadı. Anlattıklarınızdan yola çıkınca açtığınız davanın red edilebileceğini bile düşündüm. Ama martta dava günü aldığınızı belirttiniz. Demek ki. Burda aktardığınızdan daha sade ve somut şekilde bir dilekçe hazırlanmış. Tedbir nafakası konusunda açıkçası bende umutlansamda bundan kaçış pek mümkün değil gibi görünüyor. Hakkımızda hayırlısı. Ana hatlarıyla boşanma dilekçenizi paylaşmanız mümkün müdür?
    Merhaba alphaRomeo
    Dava ile ilgili dilekçemi en kısa sürede paylaşacağım. Avukatımla defalarca konuştum. Dediğim gibi kendisi benim ailece yakınımdır. Bana bilgi açısından pek bir şey demiyor. Dediği sadece kendinden emin bir şekilde nafakada tazminatta yok diyor. Ailece küçüklü büyüklü eve gidiyorsun. Seni ayaklarına çağrıyorlar. Pusunun ortasına düşüuorsun. 40 gün rapor alıyorsun. Boynuna atılan ip izi fotoğraflarda ve doktor raporlarında alenen mevcut. Karşı tarafın verdiği çelişkili ifadeler apacık ortada. Olay olduktan sonra eşimin beni 1 ay boyunca aramaması... Sizi bu davanın red edilebileceğini düşünmeye iten sebep nedir? Benim göremediğim ve sizin gördüğünüz? Çözemediğiniz soruları burdan sorun isterseniz. Size hepsini yazabilirim. Benimde dava hakkında yol haritam olmuş olur. Teşekkürler...

Nerede
    istanbul
    İletiler
    111
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

k.demirkol
    merhaba dava sonuclanana kadar, davanın gizliği üzerinde fazla bir şey paylaşmamanızı tavsiye ederim.
    çünkü karşı tarafın avukatı veya eşiniz bu formu okuyabilir ve sizi tanır.
    yapabileceklerinize karşı önlem alabilir.

Nerede
    Kırşehir
    İletiler
    61
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı energystar rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    k.demirkol
    merhaba dava sonuclanana kadar, davanın gizliği üzerinde fazla bir şey paylaşmamanızı tavsiye ederim.
    çünkü karşı tarafın avukatı veya eşiniz bu formu okuyabilir ve sizi tanır.
    yapabileceklerinize karşı önlem alabilir.
    Çok haklısınız. Benimde aklıma gelmedi değil. Lakin şöylede bir durum var. İfadeler zaten verildi. Polis tutanakları gerekli raporlar ve belgeler herşey hali hazırda mahkemede. Karşı tarafın iftira atmalarından başka bir kaçış yolu yok. Benimde vicdanım çok rahat. Bu olaylarda en ufak bir yalanım dolanım iftiram yok. Sonuçta faniyiz. Asıl hesap günü geldiğinde kimin ne şekilde hesap vereceğini göreceğim. Açık verecek veya yalan dolan bir durumum yok. Onlar mahkemede ifadelerini değiştirirlerse (ki değiştirmelerinden başka çareleri yok. Hepsi aslında ifadelerinde birbirlerini yalanlamış. Dava bittiğinde o ifadelerinide ayrıntılı bir şekilde paylaşacağım) hakimde neyin ne olduğunu anlayacağını umut ediyorum.

Nerede
    hatay
    İletiler
    375
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

açıkçası bir avukatın varken meraklı vatandaş olarak çok yorum yapmam mantıklı bile değil. 2 senelik bir süreçte edindiğim kısıtlı bilgilerle yorum yapıyorum. öncelikle benim hukuk sistemimizde algıladığım dava dilekçesini verdiğimizde yaşadığımız olaylardan haberi dahi olmamış insanlara durumu izah etmekle başlıyor. varsa kanıtlar sunuluyor. bu konuda karşı tarafa bak senin için böyle böyle deniyor ne diyorsunla devam ediyor. mahkeme forumdan çok farklı bir olayı izah ediyorsunuz burda anlattıklarınızı doğru kabul ederek anında kanaat oluşuyor. ama bir hakimden bunu bekleyemeyiz. evet kanıtlar var. nedir bu kanıtlar boynunuzdaki ip izi darp raporu ailenizin ifadeleri. malesef bunlar yaşadığınız üzücü olayın eserleri . bu olayın boşanma davasındaki yerini eşinizin bu olaydaki rolüyle ilgili. ifadenizde "eşim beni barışmak için çağırdı ama bir gittim ki ne göreyim tüm aile hazırlanmış beni darp ettiler" olur ise eşiniz burda ağır kusurlu olur. "ailem ailesi ile görüştü barışmak için bizi çağırdılar sonra darp ettiler" olur ise hakim eşine dönüp bu olayla ilgili bilgisini ister eşinde "benim bu olayla ilgim yoktur ailem sinirlendi kavga ettiler ben diğer odadaydım korktum çıkmadım "derse burdan ne çıkar ? sende " 1 ay beni aramadı ifadeleri çelişkili ifade verdi" dersin "sende beni aramadın hamileyim hiç merak ettin mi öldüm mü kaldım mı ? ailem ne dedi bilmiyorum benim olayla ilgili bilgim budur" deyip bir güzel tüm bu olaylardan aklanadabilir. bunca anlattıklarınızda ben eşinizin bu olayda rolünün ne olduğunu bir türlü anlamadım. farkında mısınız sizde eşinizi sadece aramadı yanlış ifade verdi diyerek suçluyorsunuz ? dolaylı yoldan bu üzücü olaya sebep olmuş olabilir ama anladığım sadece bu kadar.

avukat konusuna ayrı başlık açmak gerek. bir avukat belki davayı alırken biraz yüzeyselde olsa ben bu davada nafakada ödetmem tazminatta mis gibi boşanmanı sağlarım diyebilir aslında ima edebilir. şu ana kadar kendi davamda karşı avukatlarıda sayarsak 4 avukatla muhattap oldum hiç biri hiç bir sonucu garanti edemez.
    karşı avukat avukatını arayıp nafaka dilenmez. aralarında anlaşmalı boşanmayı tartışırken böyle bir dialog geçmiş olabilir.
    böyle bir olayda tedbir nafakası ödememe ihtimali çok nadir görörülüyor.

Nerede
    Kırşehir
    İletiler
    61
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı alphaRomeo rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    açıkçası bir avukatın varken meraklı vatandaş olarak çok yorum yapmam mantıklı bile değil. 2 senelik bir süreçte edindiğim kısıtlı bilgilerle yorum yapıyorum. öncelikle benim hukuk sistemimizde algıladığım dava dilekçesini verdiğimizde yaşadığımız olaylardan haberi dahi olmamış insanlara durumu izah etmekle başlıyor. varsa kanıtlar sunuluyor. bu konuda karşı tarafa bak senin için böyle böyle deniyor ne diyorsunla devam ediyor. mahkeme forumdan çok farklı bir olayı izah ediyorsunuz burda anlattıklarınızı doğru kabul ederek anında kanaat oluşuyor. ama bir hakimden bunu bekleyemeyiz. evet kanıtlar var. nedir bu kanıtlar boynunuzdaki ip izi darp raporu ailenizin ifadeleri. malesef bunlar yaşadığınız üzücü olayın eserleri . bu olayın boşanma davasındaki yerini eşinizin bu olaydaki rolüyle ilgili. ifadenizde "eşim beni barışmak için çağırdı ama bir gittim ki ne göreyim tüm aile hazırlanmış beni darp ettiler" olur ise eşiniz burda ağır kusurlu olur. "ailem ailesi ile görüştü barışmak için bizi çağırdılar sonra darp ettiler" olur ise hakim eşine dönüp bu olayla ilgili bilgisini ister eşinde "benim bu olayla ilgim yoktur ailem sinirlendi kavga ettiler ben diğer odadaydım korktum çıkmadım "derse burdan ne çıkar ? sende " 1 ay beni aramadı ifadeleri çelişkili ifade verdi" dersin "sende beni aramadın hamileyim hiç merak ettin mi öldüm mü kaldım mı ? ailem ne dedi bilmiyorum benim olayla ilgili bilgim budur" deyip bir güzel tüm bu olaylardan aklanadabilir. bunca anlattıklarınızda ben eşinizin bu olayda rolünün ne olduğunu bir türlü anlamadım. farkında mısınız sizde eşinizi sadece aramadı yanlış ifade verdi diyerek suçluyorsunuz ? dolaylı yoldan bu üzücü olaya sebep olmuş olabilir ama anladığım sadece bu kadar.

avukat konusuna ayrı başlık açmak gerek. bir avukat belki davayı alırken biraz yüzeyselde olsa ben bu davada nafakada ödetmem tazminatta mis gibi boşanmanı sağlarım diyebilir aslında ima edebilir. şu ana kadar kendi davamda karşı avukatlarıda sayarsak 4 avukatla muhattap oldum hiç biri hiç bir sonucu garanti edemez.
    karşı avukat avukatını arayıp nafaka dilenmez. aralarında anlaşmalı boşanmayı tartışırken böyle bir dialog geçmiş olabilir.
    böyle bir olayda tedbir nafakası ödememe ihtimali çok nadir görörülüyor.
    Çok haklısınız. Ben eşimin bu işin içinde olduğuna akrabalarıyla, ortak arkadaşlarımla ve kendi ifadeleri sonucu emin oldum. Hiçbirşey görmediğini duymadığını söylüyor. Olayda başlangıcından sonuna kadar hiç ortalarda görünmüyor. Olay sırası içeri geliyor. Beni arkamdan kollarımı tutuyor. Babası bana ana avrat sövüyor. Bir yandanda babası beni darp etmeye devam ediyor. Konuşurken ilk önce sinir haliyle söyledi diyor.Sonraki konuşmalarda ben duymadım diyor. Kardeşinin ilk annemler gittiğinde sinirli bir şekildeannemin üzerine yürüdüğünü ilk başta duymadım haberim yok diyor. Ondan sonraki konuşmalarda kardeşiyle konuştuğunu ve sakin olmasını istediğini belirtiyor. Kendisiyle her görüşmemizde kendini yalanlıyor. Yani işin içinde değilim izlenimini vereceği ne varsa onları sıralarken önceki söylediği herşeyle çelişiyor. Bunlarda telefonla görüşme kayıtlarında mevcut. Avukatımla görüştükten sonra eğer bir sorun çıkmayacaksa bu ses kayıtlarınıda mahkeme heyetine sunacağım. Olaydan 2 gün sonra diğer kardeşi beni arıyor ve Ailesinin kurduğu pusudan haberi olmadığını ve bu işe kendisini bulaştırmamamızı istiyor. Akrabaları bile bana hak veriyor. Ama eşim ölümüne yuvasını yıkan ailesine yardım edebilmek için elinden geleni yapıyor. İnkar ediyor. Yalan söylüyor. 4 metre mesafede hiçbirşeyi görmedim duymadım demesi ne kadar normal. Bunlara sizce hakim inanırmı?

+ Konuyu Yanıtla
2 / 4 Sayfa İlkİlk 1234 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

esimin ailesi beni darp etti

darp

esime darp cevir

esimin ailesi evimi basip bni darp etti

darp edildim cocugumun orda kalmasini istemiyorum

kayin baba dartp benzer karar

https:www.hukuki.netshowthread.php133385-Esim-Ve-Ailesi-Tarafindan-Darp-Edildim

Forum