merhaba ben 12.12.2016 tarihinde bir fabrikada insan kaynakları departmanında işe başladım. Personel müdürü Deneme sürecinde asgari ücretle işe başlayacağımı eğer anlaşırsak ve kalıcı olursam maaşımı arttıracagını söyledi.05.01.2017 tarihinde lisans mezunu olduğum için kosgebden nitelikli eleman istihdam desteği alacağını söyledi. Kosgebe lisans diplomamı mail olarak gönderdi ve görüşmelerinde ücretimin en az 1500tl olması gerektiğini söylediler. Personel müdürü aradaki 200 tl farkı işletmeye geri ödemem gerektiğini söyledi.Bende bu durumu kabul etmedim.06.01.2017 tarihinde ise saat 17:40 da bana düşüncemin değişip değişmediğini sordu bende değişmediğini söyledim.Bana işden ayrılmam gerektiğini ve istifa dilekçemi yazmamı söyledi durumu anlatan bir dilekçe yazdığımda dilekçemi yırttı ve attı işden deneme sürecinde olduğum için işveren tarafından feshimi yapacağını söyledi.gerekli evrakları adresime göndereceğini ifade etti. Bu durumda ne yapmam lazım kosgebe şikayet etmeyi düşünüyorum bir yardımı olurmu veya nereye şikayet etmeliyim hangi yolları denemeliyim bu konuda yardımcı olursanız sevinirim