İyi aksamlar..tarim arazilerinin paylasimiyla ilgili bir tebligat geldi.5403 sayili toprak koruma ve arazi kullanimi kanunuymus.üç ayda ek sure vermis.mulkiyet devri yapin diyor.sonuc olarak ta bu uc aylik surede paylasim yapilmazsa istemde bulunan ehil mirasciya,yada en cok teklifi veren mirasciya devri aksi halde sulh hukuk mahkemesi nezdinde bakanlik ucuncu kisiye satmak icin dava acacakmis..
Sorum şu olacak..
1..bizim tarlalar denize sifir donum fiyati 200 bine gidiyor.benim duyduguma gore tarim geliri uzerinden ehil mirasciya veriyormus.boyle olunca.benimcok zararim olur.ben hissemi tam almam ve magdur olmamam icin ucuncu bir kisiye satmam gerekli..bu is nasil olacak.yani ben ortakligi bozma davasi acip.acik arttirma yontemiyle. mirascilar disinda baskasina sattiramammi..
2.bu ehil mirasci yada en yuksek teklifi veren mirascinin arazileri alma olayi mirascilarin kendi aralarinda anlasmaya varsada varmasada gecerlimi
3..bizim 11 parca zeytinlik var.diger mirascilar anlasmadigi icin 2016 nisanda sadece tek tarlaya izaleyi suyu actim.tarim il mudurlugune dava dosyasini verirsem tum tarlalari kapsarmi.tebligatta yazdigi gibi tum tarlalari ehil mirascinin almasina engel olurmu