Bir çok kez açılmış konu.Hepsini de okudum fakat halihazırdaki durumuma cevap bulamadım.
1,5 sene evvel müteahhitten adi sözleşme imzalayarak 2/3 ü peşin 1/3 ü tapuda olacak şekilde ev satın aldım.
Müteahhitin toprak sahipleriyle yaptığı sözleşmede bina %90 tamamlanana kadar tapu devir hakkı bulunmuyordu.
Benim anlaştığım müteahhit inşaat şirketini başka birine devretti ve kaçtı.
Şirketi devralan kişi binanın kabasını bitirdi. 1 hafta önce beni aradı ve buluştuk.
Dairenin ben hariç iki kişiye daha satıldığını (Diğer iki kişiyi de buldum. Onlarınki de adi sözleşme. Sözleşme tarihi en eski olan benimki)
fakat bu şartlarda daireyi bitiremeyeceğini.Toprak sahipleriyle anlaştığını.Toprak sahipleriyle yaptıkları sözleşmeyi karşılıklı fes edip yeni bir inşaat şirketi göstererek yeni bir anlaşma yapacaklarını .Böylece bizlerden kurtulacağını.Daireyi bir kişiye daha adi sözleşmeyle satacağını. Bu işlerin daha önce de başına geldiğini,
mahkemeyle en fazla dolandırıcılık davası açabileceğimi ve hiç bir şey elde edemeyeceğimi söyledi (Bu arada kendisi dolandırıcılıktan denetimli serbestlik hakkını
kullanıyor ve haftada 2 gün karakola imza atıyor).
Göz göre göre yapılan bu dolandırıcılığa hukukun yapacağı bir şeyler olduğunu düşünüyorum. Profesyonel yardım almadan önce her türlü bilgiye ihtiyacım var.
Nasıl bir yol izlemeliyim?Nasıl bir avukat seçmeliyim?
Hukuk mücadelesiyle hakkımı alabilir miyim?
Şimdiden teşekkürler.