Merhabalar. Oncelikle sorunumun cozumunde yol gosterecek arkadaslara simdiden tesekkurler. Benim onceki esimden bir oglum var ve nafaka davasi neticesinde belirlenen 400 TL nafakayi her ay maasimdan 4 yildir kesmekteler. Ben polisim ve agustos 2016'da Şırnak iline tayin oldum. Şırnak'a geldigimden beri de her ay nafaka maaşımdan kesiliyordu ama icra müdürlüğünün vergi nosu degistiginden benden kesilen tutarlar karsi tarafa ulasmamis. Karsi taraf kendilerine para ulasmamaya basladigini belirten bir dilekce yazinca icra mudurlugu sanki hic nafaka odememisim gibi cocuk dogdugundan bu yana tahakkuk eden tum nafaka tutari icin birikmis nafaka adiyla icra takibi baslatmis ve maasimin 800 TL'sini kesmeye basladilar gecen ay. Bende bu kesintinin ne oldugunu sordugumda mutemet nafaka dosyasi uzerinden icra takibi basladigini soyledi. Ben karsi tarafla konustum ve icranin kalkmasi icin dilekce yazdilar. İcra mudurlugu de tamam biz kuruma yazi gondeririz demis. Bu arada bende defterdarlik muhasebe servisine giderek icra mudurlugunun yeni vergi nosunu bildirdim ve benden kesilen paralar icra mudurlugune aktarildi. Benden haczedilmek suretiyle 800 TL ve 4 ay boyunca 400er TL toplam 2400 TL kesildi karşı tarafa sadece 1800 aktarilmis. Bu ayki maasimdan da nafaka ile birlikte 800 TL icra kesintisi yapilmis. Ben yapilan fazla kesintiler icin icra mudurlugune kesilen fazla paranin tarafima iadesini talep eden dilekce postaladim. Bu durumda nasil bir yol izlemeliyim. Benden kesilen fazla paralari nasil geri alabilirim. Sonucta memurum ve kendime gore odemelerim var. Benden her ay kesilen 800 TL odeme duzenimi bozdu ve magdur etti ve psikolojim bozuldu. Magduriyetimin giderilmesi ve ugradigim maddi manevi zarari nasil tazmin edebilirim. Tesekkurler