Herkeze merhabalar sayın ağabey ve ablalarım. Ben lise üçüncü sınıf öğrencisiyim. Geçen sene okul çıkışında bir kavga oldu. Olayı başından anlatayım.

Arda isminde bir arkadaşım var, kız meselesi yüzünden yan sınıfdan bir çocukla tartışmışlar. Çocuk arkadaşlarıyla birlikte okul çıkışına geldi. Parkda kavga etmişler ve yan sınıftaki çocuğun arkadaşlarından biri bıçaklanmış. Kimse kimin bıçakladığını görmemiş. Ben kavgada yoktum tam kavga bittiğinde olay yerine gittim. Yanımda kendimi koruma amaçlı aldığım bir bıçağım vardı. Kavgacı bir tip değilim ama okul çevresi malum her tip insan var taşımak mecburiyetindeyim. Bıçağı çıkartıp olay yerine gittim. Bıçağı çıkarma amacım çocuklar bana saldırırsa gösterip korkutmaktı. O anda bakkalın kamerası beni görmüş olabilir (olabilir, olmayabilirde) Ben gittiğimde kavga bitmiş çocuklar gitmişti. Karşı tarafdaki çocuklar parkın yolundan giderken bende arkalarından olayı yan sınıftaki çocuğa sormak için gittim. Kanlar içindeki çocuğu ve arkadaşlarını görünce ufak bir konuşmadan sonra geri döndüm. Olay bittikten sonra dolmuşa binmek için herzaman gittiğim yola gittim. Karşı tarafa ambulans ve polis geldiğini görünce merak edip gittim. Çocuğa küçük bir aile hastanesinde pansuman yapmışlar. Polis bana olayda tanıdığın arkadaşın varmıydı diye sordu bende vardı dedim. İyi sende gel bir ifade ver dediler tamam dedim. Karakola bıçaklanan çocuk hariç karşı tarafdaki bütün çocuklarla birlikte gittim. İfade vermek için aynı odada bekledik baya muhabbet ettik. Bıçaklanan çocuk ilk ifadesinde abdullah isimli bir çocuğun ismini vermiş ama emin değil. Karşı tarafdaki çocuklardan hiçbiride benim ismimi vermedi.
Aradan 6-7 ay geçti bir arkadaşım bana mesaj attı bıçaklanan çocuk senden şüpheleniyormuş diye. Halbuki ben kavgada bile değildim. Benim bütün arkadaşlarım kavgada benim olmadığımı biliyor ve şahitler. Karşı tarafdaki çocuklarda kavgada benim olmadığımı biliyor çünkü birlikte karakola gittik, orda derlerdi bu çocukda vardı diye. Şimdi bıçaklanan çocuk suçu birine atmak için günah keçisi olarak beni seçti. Arkadaşlarıyla birlikte mahkemede bu çocuk yaptı diye ismimi verirlerse ne olur? İlk ifadede hiçbirisi benim ismimi vermedi. Kavgada olmadığımı bilen bir ton şahidim var. Korkum şu. Kameralardan benim bıçağım görünürse ve bıçaklanan çocuk benim adımı verirse başıma birşey gelirmi? Hakime ilk ifadelerinde niye beni söylemediler o zaman, bıçağı konuşmaya giderken bana saldırırlarsa gösterip korkutmak amaçlı aldım demeyi düşünüyorum öyle bir olay olursa. Suça sürüklenen çocuk olarak abdullah yazılı ama şuanda bıçaklanan çocukla abdullah çok samimi arkadaş oldu. Olay çok karışık ve içim sıkılıyor aklıma geldikçe. İlerde polis olmak istiyorum ne gibi sorunlar yaratabilir bu olay veya mahkeme nasıl sonuçlanabilir söylerseniz sevinirim (kamera görmemişde olabilir). Hem polisler okula gelip bütün olaydaki öğrencilerle birebir konuştu ben hariç. Kamerada beni görseler benlede konuşmazlarmıydı bir yıldır beklemezdi olay. Şimdiden teşekkürler