Bu yaz 12 Temmuzda Aydın'da bir otelde havuz resepsiyonisti olarak işe başladım. Bir ayım dolduğunda işten ayrılmaya karar verdim çünkü kimse maaşını doğru dürüst alamıyordu herkes 3-4 ay geriden alıyordu işten çıkanların ise maaşını yatırmıyorlardı. Müdürüme işten ayrılacağımı söyledim bana bir hafta daha kal yatacak, yatmazsa gidersin dedi. Tamam dedim ve bir hafta daha çalıştım ama param yatmadı. Bende 18 Ağustosta istifamı yazdım ve işten ayrıldım.

6 aydır paramı vermediler sadece 620 tl alabildim ordan.İki ay önce Sgk ya şikayet ettim.Sgk otele durumla ilgili faks çekmiş ve otel beni aradı 1060 tl alacağım olduğunu ama otelde para olmadığı için oteldeki müşterilerden birinin onlara olan senedini bana vereceklerini 2017 yılının belli olmayan bir ayında paramı alabileceğimi söylediler bende bunu kabul etmedim. Ozaman bizim yatırmamızı beklersin dediler.

Bu son gelişmeyide Sgk daki şikayet dosyama eklettim. Bir ay sonra şikayetim sonuçlandı otelde böyle bir alacağınız var ve ödenmemiş, dava açabilirsiniz dediler.

Şimdi izleyeceğim adımlar nasıl olmalı sizce? Bu konuda hiç bilgimde yok, avukat tutacak paramda. Biraz araştırma yaptım il barosuna gerekli evraklarla gidince devlet avukat ve danışmanlık hizmeti veriyormuş onuda denicem. Boşu boşuna yazım gitti başka işte bulamadım.En çok zoruma gidense kendilerine islami otel demeleri ve herkesin hakkını yemeleri. Bu konuda ne yapabilirim yorumlarınızı bekliyorum teşekkür ederim şimdiden.

Not:Eğer gerekliyse otel bilgilerini yazabilirim.