Merhaba Sayın Üyeler:
benim bir konuda bilgiye ihtiyacım var, ben 2015 yılının mart ayında belediyeye bina ruhsatı başvurusu yaptım, ancak aradan 8 ay geçmesine rağmen bir sonuç alamadım, belediye tarafımı çeşitli bahanelerle oyalamaya çalıştı. ruhsat verilmeyeceğini anladım ve söz konusu yere 2 katlı konteyner koydum konteyneri koyduktan sonra belediye 10 gün içinde geldi ve yapı tatil zaptı düzenledi hemen ardından 3 gün içinde de encümen kararı çıkarttı, yapı tatil zaptında tarafıma verilen 30 gün içinde konteynere proje çizdirdim ve tekrar ruhsat istedim, gene çeşitli bahaneler uydurdular ve ruhsat vermediler. bahsettiğim yer için imar durum belgesi var ve belgede işyeri, dinlenme tesisi, konut gibi her türlü yapı yapılabilir deniyor, zemin etüdü var, yerleşim alanı. konteynerin etrafına demir profilden pergole yaptım, pergole yaptıktan sonrada belediye tekrar geldi ve hemüz üzeri kapatılmamış pergoleye üzeri kapatılmaya hazır sundurma diye tekrar yapı tatil zaptı düzenledi ve konteyner için inşaata devan edilmiştir diye mühür fekki ve imar kirliliği suçları işlenmiştir diye hakkımda dava açtı belediye. keşife gelindi bilir kişi raporunda konteyner bina niteliğindedir ruhsat alınması gerekir, pergole bina niteliğinde değildir ruhsat gerekmez demiştir, keşife gelen bilir kişi imar kirliliği dosyası üzerinden kaeşif yaptı ama imar kirliliği hakkında raporda yer verilmemiştir, zaten imar kirliliği oluşturacak kamu malına yada başkasının arazisine yapılmış olan bir müdehale yok ortada, mühür fekki davasına bakan mahkeme davayı imar kirliliği davasıyla birleştirmek istiyor, yani mahkemelerde belediye gibi işi uazatarak birbirinin üstüne yıkmaya çalışıyor, encümen kararları için idare mahkemesine yürütmeyi durdurma ve iptal davası açtım, bu davaların sonucu ne olur fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.