Öncelikle merhaba ve şimdiden teşekkür ediyorum.
Şuan askerliğimi yapmaktayım, bugün sabah aracın yakıtı bittiği için kışla içerisinde benzinliğe giderken her gün geçtiğimiz yola, başka takım rütbelileri ince demir şerit çekmişler fakat bize her hangi bir bilgi verilmedi ve karanlıkta görmek mümkün değil hiç bir uyarı aydınlatma yok tedbir alınmamış. Bende dibine kadar yaklaştıktan sonra demir olduğunu farkedip frene bastım duramadım, ve demire maalesef vurdum aracın ön camı patladı silecek, su fiskiyeleri hasar gördü. Araç benim üzerimde zimmetli değildi geçici görev için verildi. Her neyse olayı rütbeli personellere söyledim. Bana aynen şu cümleyi kurdular; Türkiye'de paranın çözemeyeceği hiç bir şey yok yaptır seni mahkemeye vermeyelim, bende yaptıramayacağımı durumum olmadığını ilettim kendilerine ısrarla bana dilekçe yaz kendi isteğimle yaptırmak istiyorum diye yaptır diye diretmede bulundular fakat ben kabul etmedim edemedim durumumdan dolayı. İlave olarak aracın hasar tespit tutanağını çıkartmışlar hasar 3.400 TL olarak yazılmış fakat araçta 3.400 TL'lik hiç bir masraf yok. Ben ne yapmalıyım? Askeri mahkemeye olay kesin gidecek. Ben yaptırmazsam durumumdan dolayı yaptıramazsam cezaevine girme olasılığım var mı?