merhabalar,

2016 nisan ayında istanbul kartalda bulunan rönesans inşaatın bir projesine kiracı olarak taşındım.
taşındığı sırada sitenin 3 de 1 i anca doluydu. nisan mayıs ayı için site yönetim benden 1500 tl si yakıt olmak üzere toplamda 2700 tl aidat istedi.
kendilerine neden bu kadar çok olduğunu sorduğumda bir hata vardır halledip döneceğiz dediler ve 1 ay sonra site yönetimi bırakıp kaçtılar.
yeni gelen yönetim sitenin dogalgaz faturasının yüzde 30 unu metrekare başına site sakinlerinden yüzde 70 ininde kullanıma bağlı olarak oranlanıp pay edildiğini söylediler. yani boş sitenin ısınma yükünü komple ben yüklenmişim. kendilerinden fatura istediğimde bana 2600 kw yaktığımı ve birim fiyatın 0,64 olduğunu söylediler.

yeni gelen site yönetimine bu bedeli ödemeyeceğimi fakat mayıs ayından sonraki borçlarımı ödeyeceğimi söylediğimde ise bunun mümkün olmadığını sistemin ilk olan borcu otomatikman ödediğini söyledlier. şu anda 4 bin tl birikmiş borcum var sürekli faiz bindiriyorlar ve dün elime ödeme ihtarnamesi geldi
. mahkemeye versem astarı yüzünden pahalıya gelir diye düşünüyorum.
bana yardımcı olur musunuz lütfen nereye başvurmam ne yapmam gerekir.

teşekkür ederim