Merhaba;
64 haneli bir sitenin yöneticiliğini yapmaya çalışıyorum, bu arada geçmişten gelen ve çok uzun yıllardır, üyeleri değişmiş, kurucuları vefat etmiş, toplantılarını yapamayan, yapmayan bir kooperatif durumu da söz konusu, yıllardır, kooperatif toplanamadığı, başı sonu belli olmadığı için, alınan kararla bir alternatif yönetim seçilmiş, kooperatifinde feshi başvurusuna karar verilmiş, çeşitli sebeplere daha önceki yönetimlerin yapmadığını yaparak, bir avukatla çalışmaya başlayarak (yönetim kurulumuz seçimle göreve geldiğinden beri) kooperatifin feshiyle ilgilenmesi için kendisine vekalet ile birlikte, istemiş olduğu ücreti de peşinen hesabına aktardık, bunun yanı sıra, bize sitenin alacakları ile ilgili de ücretsiz, yardımcı olacağını söyledi hn. efendi, 2 yılda çözeceğini söylediği bu iş, 4 yılına girecek ve son altı aydır, telefonlarımıza çıkmıyor, çıksa da müsait değilim deyip, yüzümüze kapatıyor, sms lerimize,yanıt vermiyor, e maiilerimize cevap vermiyor, whatapp yazışmalarımıza yanıt vermiyor, ofisi sürekli kapalı durumda, yada biz orada olduğu zamanlara denk gelemiyoruz, haliyle bir yaşamı sürdürmek için işlerimiz var ofis önünde nöbet tutamayız, üstelik de bu hn.efendi, yönetimimizin de denetim kurulunda kendisi.
Tüm iyi niyetimle, şimdiye kadar yapılan işlerle ilgili bilgi, belge istememe hatta yalvarmama rağmen beni insan yerine koymamayı tercih eden bu zat ı şahanelerine, insanlara hesap verdiğimi, kendisinin de bu hesaplardan sorumlu olduğunu hatırlatmama rağmen, oralı değil kendisi, ben hukuki olarak, bilgi, belge, alamadığım ve hiç bir şekilde iletişim kuramadığım bu avukat için hangi yoldan hakkımı aramalıyım. Yaptığına ne hukuki, ne insani, ne de mesleki açıdan bir anlam veremediğim, bu tavrın resmi olarak sonlanmasını, işi bitirmişse evrakını, ve sonucunu, bitirmemişse de paramızı faizi ile iade etmesini sağlamanın en sağlıklı ve hukuki yolu nedir.