Kendisini XXX partinin mkyk üyesi olarak tanıtan bir kadın ve onun eşi olan XXX ocakları Genel başkanı olarak kendisini tanıtan bir erkek yargıtayda dosyası olan ve cezaevinde yatan oğlumu dosyayı esastan bozup cezaevinden çıkaracağı vaadiyle benden 120.000 TL para aldı ve beni yaklaşık 2-3 ay oyaladı. Dosya açıldı ve reddedildi yani hiçbir sonuç çıkmadı olmaması halinde paramı geri iade edeceğini söyledi. Cezaevinde yatan oğlumun bu durumdan haberi yok hiçbir şey diyemedim duysa çok kızar. Ondan habersiz böyle bir işe giriştim ve kandırıldım. Şahsın adresi iş yerleri her türlü bilgiye sahibim. Arıyorum açmıyor beni oyalıyor parayı yargıtaydaki savcı ve ekibine verdiğini aralarında paylaştıklarını hemen veremeyeceklerini parayı toparlamak için zaman istediklerini söylüyor. Olay çok daha detaylı ve kapsamlı ben özet geçtim. Aynı şahıslar yeğenlerimi de yüksek kazançlar elde etme vaadiyle kandırıp 50.000 TL alarak iş kurma vaadiyle dolandırdı. Bu durumda hem ben hem onlar suç duyurusunda bulunabilir miyim? Maddi olarak çok zor durumdayım ve mağdurum. Başıma gelen olay dolandırıcılık kapsamında mıdır? Konuya vakıf olan bir avukattan yardım istiyorum.