Merhaba

Çalıştığım işyeri bir şube bu şübede yöneticiyim personel ile aramda bir tartışma geçti bu bana karşı yaptığımız bazı usulsüzlükleri bir üst kademeye şikayet etti bunlar şahsi menfaat kesinlikle değil tamamen şirket çıkarları için yapılmıştır, yüzleşirken şahısla elinde ses kaydının bulunduğunu söyledi üst yönetici göster diyince benim bir arkadaşıma söylediğim şeyi o arkadaşım telefonda birisine anlatıyor, bunu bize marifetmiş gibi dinletip bakın duydunuz mu neler demiş dedi , bu şahıs telefonunu ofise bırakıp telefona uzaktan bağlanan bir program ile erkek arkadaşı tarafından ortam dinlemesi yaptırılmıştır, bu programın yüklü olduğunu kendisi daha önceden muhabbet arasında arkadaşlara anlatmıştır , bu ses kaydını ben kulaklarım la duydum bir üst yöneticimde duydu fakat şahit olacağını sanmam , bir diğer kişiyede elimde ses kaydı var demiştir, ses kaydının alındığı şahıs şikayetci olsa ben duyduguma dair şahit olsam ve bir arkadaşımızda "bende ses kaydı var " dediğine şahit olsa ne gibi bir yol izlenebilir ve yaptırımı nelerdir , tam hukuku bilemiyorum fakat iş organize suça giriyor erkek arkadaşın yönlendirmesiyle uzaktan bağlantı ile ortam dinlemesi yaptırılıyor, cevaplarınız için şimdiden teşekkürler