Oncelikle kolay gelsin

Olayi kisaca ozetliyorum. Babam dubleks daire karsiliginda 2 daire aldi bunuda noter sozlesmesi ile yapti ve muteahitlerden kasiliginda 150.000 liralik senet aldi. 8 ve 11 numaralı daireler. Ancak bina bitmeye yakin müteahhit ler babamdan rica etti iskandan sonra verelim dairenizi diye zarar ediyoruz yoksa dediler babamda kabul etti nede olsa sozlesme var diye. Sonra müteahhit ler kacti arsa sahibide bizim dairelerimizi sattı. Dava 4 sene once acildi hala suruyor. Müteahhit sozlesmede 8 11 nolu daireleri yazdim ancak bina yapilmamisti bina bitince farkli daire numaralari oldu paramida almadigim için daireleri vermedim diye savunma yapti. Diger müteahhit parayi aldik dedi. Diger muteahhit dedigim kisi sozde muteahhit kagit uzerinde degil para isleriyle ilgilenen kisi.

Bilirkisi raporunda ise: yasal olarak 8 ile 11 nolu dairelere sozlesme yapildigi ancak müteahhit in bildirdigine gore 6 ile 9 numarali daireler oldugundan davacinin 8 ile 11 numarali daireleri almakta hakli olmadigi ancak 200.000 liralik bedeli yuklenicilerden almak için hakli oldugunu kararlastirmis.

Mahkeme ancak hala bitmedi

Simdi bu andan sonra ne yapilabilir? Muheattin uzerine hic bir sey yok alabilecegimiz. Cevaplariniz icin simdiden tesekurler.