Merhaba,
Ms hastasıyım haftalık avonex isimli atak geçirmemi yavaşlatıcı iğneyi kullanıyorum. Birkaç ilaç daha var iğneyi yaptıktan sonra yaklaşık 1 gün süren yan etkileri oluyor (Psikiyatrik bozukluklar: Uykusuzluk,İntihar, psikoz, anksiyete, konfüzyon, duygusal dalgalanma
Sinir sistemi bozukluklarıaş ağrısı,kas spastisitesi, hipoestezi,nörolojik semptomlar, senkop3, hipertoni, baş dönmesi, parestezi, nöbetler, migren). İğneyi cuma günleri akşam kullanıp cumartesi - pazar genellikle istirahat ederek evde geçiriyorum. İğneyi kullandıktan sonra sabah bir akrabamızın düğününe gitmek için evden çıktım. Bir yere borcum vardı giderken parayı yanıma aldım diye hatırlıyorum yolda giderken yanımdan geçen iki kişi bana çarptı bankamatiğe para yatırmak için gittiğimde cebimde parayı bulamayınca bana carpan kişilerin paramı aldığını zannederek kanser hastası olan annemin üzülmemesi ve borcum olan kişiye mahcup olmamak için o anki panikle polise şikayette bulundum. Düğüne gidemedim eve gittim daha sonra kullandığım ilaçların etkisi geçtikten sonra bana çarpan kişilerin aldığını zannetiğim parayı evde buldum. Polise gidip şikayetimi geri aldım.
Fakat durum Cumhuriyet savcılığına intikal ettiği için bana suç uydurmayla ilgili sulh ceza mahkemesinden yazı geldi mahkemeye gittim durumu hakime anlattım akıl hastalığı olup olmadığı , işlediği fiilin anlam ve sonuçlarını bilebilecek durumda olup olmadığı, cezai ehliyetinin bulunup bulunmadığı tespiti için ADLİ TIP'a sevketti. Benim %40 sürekli engelli raporum var %20 fizik %25 psikiyatri konversif bozukluk olarak 3 ayda bir kontrollü olarak sürekli tedavi görüyorum. Kullandığım ilaçların etkilerini azaltmak için bazı ilaçlarım değiştirildi. Şu an daha iyi durumdayım adli tıptan rapor aldıktan sonra ceza alırmıyım durum ne olur?
Yardımcı olabilecek varmı?