Merhabalar, Kasım 2015'te LG G4 marka LG Türkiye garantili cep telefonunu aldım. Ancak aldığımdan beri 3 kez farklı sebeplerle garantiye gitti. Derdi sıkınıtısı bitmiyor, bir yerini tamir ettiriyoruz başka yeri bozuluyor. LG G4 anakartı arızalı bir telefon, hatta bunu LG genel merkezi de kabul etmiş, boot loop denen bu sorun olursa getirin ücretsiz tamir edelim demiş. Benim telefonda da en son bu sorun çıktı. 6502 sayılı kanuna göre bu ayıplı maldır değil mi? Servis ücretsiz tamir edeceğim dese bile ayıplı maldır yani? Şimdi ben servisten rapor aldım "üründe anakart sorunu vardır ancak müşteri tamir istemediğinden telefon tamir edilmeden müşteriye iade edilmiştir" yazıyor raporda. Benim derdim hakem heyetine gidip ücret iadesi olduğu için tamir istemedim. Şimdi bugün hakem heyetine gidiyorum ama heyet beni haklı bulur mu ki? Herkes serviste 20 iş gününü doldurduğu için heyete gidip haklı bulunmuş ama benim gibi ayıplı maldan 1 yıl sonra ücret iadesi alan görmedim. Yeni yasada 2 yıla kadar ayıplı maldır diyor ama hukukçulardan yada bilgisi olan arkadaşlardan fikir almak istedim. Şimdiden cevaplar için teşekkürler