Merhaba. Olayı özetliyorum, Ben Makedonya vatandaşıyım ve Türkiye'de dubleks daire almak üzere bir inşaat şirketiyle anlaştık ilk başta elden 100.000 TL teslim ettik ardından inşaat bitince tapu başvurusunda bulunduk ve bildiğiniz gibi yabancıların tapu alma sürecinde bazı incelemeler olduğu için uzun sürüyor, bu sürenin neredeyse bir yıl uzaması sonucu bir takım gariplikler olduğunu sezdik ve yetkili kişiyle konuşunca daha gelmedi gibi söylemlerle karşılaştık ardından tapu başvurunda hiç bulunmadığını öğrendik sebebi olarak dairenin geri kalan ücretinin ödenmemesi olduğunu söyledi ve geri kalan ücreti de Makedonyadan gönderip orada bir anlaşma yaptık (ekte hem orjinalini hem onaylı türkçe tercümesini bulabilirsiniz, isim gibi bilgilerin verilmesinin hukuki bir suç olup olmadığını bilmediğim için gizli tuttum) Ardından Türkiyeye dönünce beraber gidip tapu başvurusunda bulunduk ve aradan yine 1 yıl kadar süre geçti ve bize "-Tapu geldi ama amcanın bana borcu var eğer ben evi verirsem ondan onu tahsil edemem" dedi ve bizi istediği anda evden çıkartabileceğini söyledi. İlk eve girdiğimizde formaliteden bir kira kontratımız vardı fakat şuan süresi geçmiş durumda. ve ayrıca bu kişi biz Makedonyadaken evin üstünden kredi çekmiş bulunmakta ve şimdi evi başkasına satacağını söylüyor. Benim onun amcamla olan ticaretiyle hiçbir alakam ve bilgim yoktur. Belgeleri inceleyip yardımcı olursanız sevinirim. (Gönderilen para onun fatura kestiği ürünlere karşılık gönderildi fakat ürün falan göndermedi bu yolla bişey yapılabilirse o da bize yardımcı olur.) Lütfen olayla ilgili önemli olabilecek sorularınız varsa sorunuz eksik ya da unuttuğum detayları açıklayabilirim.