Öncelikle herkese iyi akşamlar,

Bir konuda sizlere danışmak istiyorum.

Yaklaşık 2 ay kadar önce alt katta oturan şahıslardan bir bayan babamı; "Bizi tehdit etti, bize hakaret etti diye" şikayet etmiş. Olayın esası ise şöyle; bizim ev balkonu ile karşı binadaki komşumuzun balkonuna teleferik şeklinde ip çekilidir (yardımlaşma amacıyla). Alt kattaki kadın, bu durum hakkında bir takım argo sözlerde bulunmuştur. Babam ise, o esnada muhatap olmamak için balkon kapısını kapatmıştır. Kadın korktu, kaçtı gibilerinden bir şeyler söyleyince, babam alt kata inmiş, onun bu yaptığının bir bayana yakışmadığını ifade etmiştir. Kadının kocasının araya girmesi ve özür dilemesi ile olay sonuçlanmıştır. Bu olay esnasında herhangi bir şekilde darp ya da tehdit etme gibi bir durum olmamıştır. Sonrasında ise, bu kadının kızı bizim üst kat komşumuzla aşağıya su damlıyor diye tartışmış ardından hedef sen değildin, diyerek anne ve babamı işaret etmiştir. Bu durumda bir tahrikin söz konusu olduğunu düşünüyorum. Babam bunu duyunca birkaç argo söz söylemiş, aşağı kata inmek istemiş, ancak annem ve yan komşumuz ona izin vermemiştir. Bu olay sonrasında bu kadının kızı polise şikayette bulunmuş, bizi tehdit ettiler, bize hakaret ettiler diyerek işlem yaptırmıştır. Bu kişinin bir şahidi; olayla ilgili olmak üzere babamın iki şahidi vardır. Özellikle kızın üst komşuyla tartışırken binayı tepenize yıkarım gibi sözleri şahidler tarafından da ifadelerine yazılmıştır. Bu kişilerin babamdan şikayetçi olduğu gibi babam, annem ve üst komşumuz bu kızdan şikayetçi olmuştur.

Babam 30 yılı devlet memurudur ve şimdiye kadar herhangi adliyelik ya da karakolluk bir olayı olmamıştır. Sicili temizdir. Bu olaydan fazlaca yıpranmış olup, acaba memuriyetime bir zarar gelir mi, acaba işten çıkarılır mıyım ya da hapis cezası verirler mi şeklinde birtakım kuruntulardan dolayı kuruntulara kapılmaktadır. Nedendir bilinmez, babamın ifadesini olan polis de sağolsun "Haraketin 4 yıla kadar cezası var!" diyerek buna aslında bilmeden tuz biber ekmiştir. Ayrıca mahkemeden de henüz kağıt gelmemiştir.

Değerli hukuki.net üyeleri! Biliyorum vaktinizi aldım. Ben 9 ay kadar Çanakkale'de inzibat subaylığı yaptım. Mahkemelere çıktım. Yani yukarıda anlattığım olayın bundan tahrik altında ağız dalaşı olduğu kanaatindeyim. Ancak fikirleriniz benim için önemli. Bu konuyu kısaca bir yorumlarsanız çok sevinirim. İyi akşamlar diliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.