Merhaba. Şimdiden ilgi ve alakanız için teşekkür ederim. Vereceğiniz cevaplar benim için çok kıymetli. Babamın yaklaşık 25 yıl önce Üsküdar Yavuztürk Mahallesinden almış olduğu 300 metre karelik hisse tapulu bir arazi mevcuttu. Yıllar yılı bu arazinin zaman zaman aksatmakla birlikte emlak vergileri ödendi. Fakat daha sonra belediyede bize arazinin emlak vergisinin tercihen ödenmeyebileceği söylendi. Bahsedilen arazinin tapuda da babamın adına bir kaydı çıkmıyor. Devlet dairelerinde maalesef detaylı bilgi veren bir muhatap bulmak çok güç. Bu arazinin 2/B kapsamında olabileceğini düşünürek 27.09.2016 tarihinde yürülüğe giren 2/B süre uzatım yasası kapsamında defterdarlığa müracat ettim. Fakat tarafıma ilgili arazinin satışa konu olmayan arazi olduğu ve eğer mevcut koşullarda 2012' de çıkan yasa kapsamında 2 yıllık süre içerisinde başvuru yapılmış olsa bedelsiz olarak arazinin babamın adına tescil edileceğini üzülerek öğrendim. Görevli memurlar şu koşullarda her hangi bir başvurunun imkansız olduğunu söylediler. Sevgili hukuki.net üyeleri tarafımıza 2012 -2104 yılları arasında herhangi bir tebligat yapılmamış olması bize bir avantaj sağlar mı? Babamın zamanında parası ile alıp tapu sahibi olduğu bu arazi hakkında tüm haklarımızı mevcut koşullarda yitirdik mi? İlgili alan şu hali ile yaklaşık 800.000 tl değerinde. Sizin yapacağınız bilgilendirmeler dahilinde umarım bu hususta bir çözüm yolu üretebilirim. Cevabını esirgemeycek olanlara çok teşekkür ederim.