+ Konuyu Yanıtla
1 / 3 Sayfa 123 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 22 ileti bulundu.

Konu: Kasten yaralama

Kasten yaralama Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    MERSİN
    İletiler
    10
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Kasten yaralama

Merhaba değerli hukuki.net üyeleri, ben bir sitede özel güvenlik görevlisi olarak çalışıyordum. Nöbet tuttuğum kulübenin camına aynı sitede ikamet ettiğini sonradan öğrendiğim bir erkek şahıs yaklaştı ve bende bişey soracak diye camı açtığım esnada camdan içeri elini soktu ve göğsüme dokunarak ''merhaba güzelim gel bizim eve gidip biraz eğlenelim'' tarzında şeyler söyledi. Sarhoş gibi duruyordu, ben tersleyin ce gitti. (Bu konuya ait siteye girerken ve elini kulübeden içeri uzatırken kamera görüntüleri var fakat eli pencereden içeri girdiği için göğsüme dokunduğu görünmüyor.) Ben kendisine neden böyle bi şey yaptığını sorduğumda bana ''sen kaşındın bana kaş göz yaptın'' dedi ve oradan ayrılırken ‘’ beni tanıyorsan burada çalışma ‘’ diye tehdit etti . Ben hemen Polis Memuru olan eşimi aradım istirahatli günündeydi çalışmıyordu o da geldi fakat o gün davacı şikayetçi de olmadan işyerim den ayrıldık. 1 gün sonra iş yerime eşim ile birlikte gidiyorken (eşimin izinli olduğu gün) şahsı sokak kenarında kaldırım üzerinde oturuyorken gördüm ve eşime işte bana cinsel saldırıda bulunan kişi bu dedim. Eşim şahsa yaklaştı ve neden böyle bi şey yaptığını sorup eşimden özür dile dedi. Şahıs ayağa kalktı ve '' Hass...tir. peze...nk.'' deyince eşim şahsa vurdu şahıs yere düşünce özür diledi ve bir daha yapmayacağını söyledi. Bu sırada esnaflardan toplanan lar bizi uzaklaştırdı ve olay orada bitti. Bu şahıs polis merkezinde benden ve eşimden şikayetçi olmuş Hastaneden BTM ile iyileşir raporu almış , benim ve eşimin kendisini durduk yere darp ettiğimizi ve o sırada eşimin polis olduğunu bildiği için '' Erkek şahıs ben yerde iken belinde silah gösterip seni öldürürüm diyerek özür dilememi istedi ve bende diledim silahı çekmedi ama gösterdi, ayağa kalkınca bayan bana tokat attı'' demiş. Şahsın eşi ve bir esnaf ise bilgi tanığı olarak, eşimin gelir gelmez vurduğunu , kendilerinin ayırmak için araya girdiklerinde ise belinde silah göstererek '' bize karışmayın karıma laf atmış'' dediğini söylemiş. Olay yerini gösteren kamera da eşim bi süre şahısla konuştuktan sonra şahsa vuruyor şahıs yerdeyken araya girenler oluyor ve ayrılıyor ve kesinlikle ne belinde ne de elinde silah veya başka bi cisim yok. Kameranın görüş açısı eşimin sırt kısmını gösteriyor yani arka kısmını, eşim şahıs yerdeyken üzerine eğildiği için doğrulduğunda bir ara elini arkaya atıp tişörtünü aşağı doğru çekiyor (büyük ihtimal silah görünmesin diye, bu görüntü kamera kaydında var ) fakat tişört ü kaldırma veya açma yok silah gösterme v.s. yok kamerada ne silah görünüyor ne de tişörtü kaldırdığı sadece tişörtünü eli ile aşağı doğru çekiyor ve bunu da silahı göstermemek için yapıyor. Olaydan bir gün sonra şahsın şikayetçi olduğunu öğrendik, eşim de BTM ile iyileşir raporu aldı ve biz de eşim ile birlikte ifade verip hem cinsel taciz den hem de hakaret darp v.s den dolayı şikayetçi olduk. Henüz dava açılmamış fakat polis merkezinde verdiği ifade dışında savcılığa da başvurmuşlar ve koruma kararı aldırmışlar (bize tebliğ edildi) ve ben olaydan sonra iş yerimden ayrılmak zorunda kaldım. Siz değerli üyelerden, başından bu tarz olay geçmiş kişilerden ve değerli hukukçulardan bu konu ile alakalı bize ve karşı tarafa ne gibi bir ceza tayin edilir, eşimin polis olması nedeni ile memuriyeti tehlikeye girermi, savcı şahısların beyanı ile olayı silahlı tehdit e sokar mı, silah görünmediği halde tişörtünü aşağı çekmiş olması bize sıkıntı yaratır mı acaba ? Cevaplarınız bizim için önemli. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Hukuki NET Güncel Haber

Kasten yaralama konulu yargıtay kararı ara
    Kasten yaralama konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Kasten yaralama

Bunlara ne gerek vardı anlamadım.Size görev başındayken sarkıntılık ettiyse hemen polis çağırıp şikayetçi olsaydınız olay çok başka boyuta giderdi.Siz ise kendi yöntemlerinizle olayı çözmeye gitmişsiniz.Polisin mesleki titrini özel işlerinde kullanmasını hem savcılar hem hakimler hemde bunu yapmayan diğer polisler hiç sevmez.Size taciz ettiği an ki elini uzattı camdan diyorsunuz, o an şikayetçi olmak şahısın o an alınması ve o an alkollü çıkması çok başka bir boyuta taşırdı olayı.

Siz resmen maşa varken elinizi yakmışsınız.Ama bu yanığın bedeli çok ağır olabilir.Bu saatten sonra yaptığınız şikayetlerinde inandırıcılığı zayıf, o bizden şikayetçi oldu bizde ondan olduk tadında şikayetlerdir.Karşı taraf ihtimal darptan erteli bir ceza alabilir, belki bu onun hayatını hiç etkilemez ama siz işinizden oldunuz ihtimal karşı taraf(ki silahı gösterdiğini söyleyen görgü tanıkları da var) iddialarını ispatlarsa kurum içi soruşturmalar, cezalar, meslekten uzaklaştırmalar çok çok uzak şeyler değil size.Avukat desteği tavsiye ederim.

Nerede
    MERSİN
    İletiler
    10
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Cevap için teşekkür ederim. Bizim şikayetçi olmak istememe sebebimiz iş yerimde çalışmaya devam etmek istememdir biz özür dilesin bitsin diye düşündük işin aslı fakat özür dilemeyip üstüne bi de hakaret edince iş değişti. Bizim de bir tanığımız var o da ifadesinde silah göstermediğini , çekmediğini tehdit etmediğini söylüyor. Kamera görüntülerinde eşim ile kavgası görünüyor , eşim elini arkaya atıp tişörtünü aşağı çekiyor bu da kamera da net görünüyor fakat savcı bunu silah görünmediği halde silahlı tehdit e sokar mı bilmiyorum. Eşim bu durumda alır mı veya ne ceza alır bilmiyorum. Sonuçta hem cinsel taciz hemde hakaret ederek tahrik var.

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Biri size cinsel taciz de bulundu diye siz niye işten atılacaktınız onu anlamadım.Şu an da karşı tarafla hukuk dışı kavgaya tutuşarak işten çıkarılmanız belki anlaşılabilir ancak bayan bir güvenlik görevlisi olarak tacize uğradığınız an polis çağırıp gerekenleri yapsaydınız kimse size bir şey diyemezdi.Cinsel saldırı gibi toplum açısından çok önemli bir durumu yakalayıp döverek veya silah göstererek, ima ederek, elini belline doğru atarak vs. artık her ne ise çözmeye kalkmak doğru değil.Bunu en iyi toplum güvenliği için çalışanlar bilmelidir.İşiniz kolay değil.Mahkemede bol şans.

Nerede
    MERSİN
    İletiler
    10
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Teşekkür ederim değerli cevaplarınız için fakat ben soruma cevap alamadım henüz. Ben bu olaydan dolayı (kasten yaralama-hakaret-tehdit) nasıl bir ceza alırız, eşimin memuriyetini etkileyecek bir ceza alır mıyız ve en önemlisi bilgi tanığının silah gösterdi çekmedi iddiasına karşı başka bilgi tanığının göstermedi ve çekmedi demesi ayrıca kamerada silahın kesinlikle görünmeyip eşimin ise göstermemek için tişörtünü aşağı çekmesi silahlı tehdit i oluşturur mu ?

Nerede
    Artvin
    İletiler
    1.233
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Merhabalar.

Öncellikle geçmiş olsun dileklerimi iletmek isterim. Mevzuyu Hukuki açıdan anlamak için, Size tebliğ edilen Korunma Kararını ve (Adınız gibi Özel bilgileri kapatmak ŞARTIYLA.) bütün Evrakların Fotoğrafını bu yere koymanızı rica ediyorum.

Saygılarımı sunarım.

Nerede
    MERSİN
    İletiler
    10
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Şu an için dava açılmadı henüz, polis merkezinde ifade verdik ve şahıs ve eşinden uzak durmamız gerektiğine dair bir tebliğ imzaladık. Herhangi bi evrak yok yani. ifadelerimiz ve karşı şahsın ifadesine de yukarıda bahsettim. Bi yorum yaparsanız sevinirim.

Nerede
    Artvin
    İletiler
    1.233
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı IŞIL01 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Şu an için dava açılmadı henüz, polis merkezinde ifade verdik ve şahıs ve eşinden uzak durmamız gerektiğine dair bir tebliğ imzaladık. Herhangi bi evrak yok yani. ifadelerimiz ve karşı şahsın ifadesine de yukarıda bahsettim. Bi yorum yaparsanız sevinirim.
    Yorum yapmadan önce bir tespit mahiyetinde örnek vermek isterim: Doktorlar, tedavisinde emin oldukları basit hastalıklarda bile Tahlil istiyor, çıkacak tahlil sonucuna göre gerekli tedaviyi hastaya uyguluyor. Aynı şekilde Hukuki sorunlarda mevzuyu Hukuki açıdan ( Yani Şahsın beyanıyla değil. Çünkü Hukukta Sözün kıymeti yok, sadece kanıtın değeri vardır.) anlamak amacıyla, Doktorlar gibi, olayı irdeleyen Resmi Evrakları inceleriz; bu incelemeye istinaden, bilgimiz yettiği kadar, net cevaplar veririz.

Esas Yorumumu aktarmak gerekirse:
    Şikayetini yaparken kullanmış olduğunuz ifadelerinize karşı, mantık çerçevesinde , somut kanıtların olması gerekir ki Karşı taraf ceza alsın; aksi takdirde karşı taraf ceza alamaz. Zira Şüpheden, kuşkudan Sanık (Şikayet edilen.) yararlanır ilkesi vardır. Bu bilgi ışığında Eşiniz; Darp etmekten kesin olarak ceza alacağı yönünde kanaatim var. Çünkü Eşiniz, o Şahısı dövdüğü hem Kamera kayıtlarıyla, hem Tanıkların Beyanlarıyla, hemde Doktor raporuyla ortadadır, bu sebeple ceza alacaktır. Diğer yandan Savcının Silahla tehdit etme suçundan, Hakaret etme suçundan Dava açıp açmayacağını şuan bilemiyorum. Bu açıklamalarım hem Sizin Şikayetiniz, hemde Karşı tarafın Şikayeti için geçerlidir. Belirtmiş olduğum bütün açıklamalarımı tek Cümleyle belirtmek gerekirse: Hukuk DELİL/KANIT ile yürür, gerekli cezaları Kanıtlara bakarak verir.

Not: Avukat olmadığımı özellikle belirtmek isterim.
    Konu ayberk_08 tarafından (24-09-2016 Saat 20:43:22 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Konuyu birden fazla yere açmayınız, cevapları buradan bekleyiniz.Diğer konuyu sildim.Size kimse tek tarafın yani sadece sizin anlatımınızla şu aşamada sağlıklı cevap veremez.Ancak hayatın olağan akışı burada önem kazanıyor.Ben iki tarafa da cezalar çıkabileceğini, hangi maddelerden ceza alacağına göre işin memuriyete uzanabileceğini düşünüyorum.

Size tek tarafın anlatımıyla yorum yapmadaki zorluğu şu şekilde izah edeyim.

Karşı tarafın ifadesi yüksek ihtimalle üç aşağı beş yukarı şu şekilde

Güvenlik görevlisi gece geç saatte geldiğimde uyuyordu, bende kendisini uyandırdım ve uyardım, bu sebepten bana husumet beslemiş olacak ki kocasıyla karşılaştığımızda üzerime saldırdı, silahla, ölümle tehdit etti, polis olduğunu ve kendisine bir şey yapamayacağımı söyledi.Bende gittim darp raporu alarak şikayetçi oldum.Şimdi bana benim şikayetimden sonra darp ve o güne ait cinsel taciz iftirası atmış bulunuyorlar.O güne ait hem sözle hem fiziki bir taciz olsaydı hayatın olağan akışı gereği bayan bir güvenlik görevlisi mutlaka polis çağırır, benden şikayetçi olurdu.Bu kişilerin yaptıkları hem saldırı, hem silahlı tehdit, hem iftira her eylemden ayrı ayrı cezalandırılmasını istiyorum.

Gibi bir şeydir.Yani tek tarafın anlatımıyla buradan sizin istediğiniz kesinlikte bir şey söylenemez.Ancak benim dediğim kadar bir fikir yürütülebilir(memuriyete uzanan şeyler olabilir, can sıkıcı bir durum, avukat tutmakta fayda var).Sn.ayberk_08 in dediği gibi yargılama madde ve ifadeler gelince buraya paylaşırsanız daha detaylı yorum yapan üyelerimizde çıkacaktır.

Nerede
    Artvin
    İletiler
    1.233
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Engin Ünalmış rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Konuyu birden fazla yere açmayınız, cevapları buradan bekleyiniz.Diğer konuyu sildim.Size kimse tek tarafın yani sadece sizin anlatımınızla şu aşamada sağlıklı cevap veremez.Ancak hayatın olağan akışı burada önem kazanıyor.Ben iki tarafa da cezalar çıkabileceğini, hangi maddelerden ceza alacağına göre işin memuriyete uzanabileceğini düşünüyorum.

Size tek tarafın anlatımıyla yorum yapmadaki zorluğu şu şekilde izah edeyim.

Karşı tarafın ifadesi yüksek ihtimalle üç aşağı beş yukarı şu şekilde

Güvenlik görevlisi gece geç saatte geldiğimde uyuyordu, bende kendisini uyandırdım ve uyardım, bu sebepten bana husumet beslemiş olacak ki kocasıyla karşılaştığımızda üzerime saldırdı, silahla, ölümle tehdit etti, polis olduğunu ve kendisine bir şey yapamayacağımı söyledi.Bende gittim darp raporu alarak şikayetçi oldum.Şimdi bana benim şikayetimden sonra darp ve o güne ait cinsel taciz iftirası atmış bulunuyorlar.O güne ait hem sözle hem fiziki bir taciz olsaydı hayatın olağan akışı gereği bayan bir güvenlik görevlisi mutlaka polis çağırır, benden şikayetçi olurdu.Bu kişilerin yaptıkları hem saldırı hem, silahlı tehdit, hem iftira her eylemden ayrı ayrı cezalandırılmasını istiyorum.

Gibi bir şeydir.Yani tek tarafın anlatımıyla buradan sizin istediğiniz kesinlikte bir şey söylenemez.Ancak benim dediğim kadar bir fikir yürütülebilir(memuriyete uzanan şeyler olabilir, can sıkıcı bir durum, avukat tutmakta fayda var).Sn.ayberk_08 in dediği gibi yargılama madde ve ifadeler gelince buraya paylaşırsanız daha detaylı yorum yapan üyelerimizde çıkacaktır.
    Sayın Engin bey,

Değerli analizinize şiddetle katılmakla birlikte şunu belirtmek isterim: Şayet Engin bey, belirttiği ifadeye benzer ifadeyi karşı taraf kullanırsa veyahut Engin bey Atıfta bulunduğu örnek İfadeye benzer Ek Beyan/Savunma Dilekçesini İlgili Mahkemeye verirse(Karşı taraf, yani Şikayet ettiğiniz kişi.) ciddi derecede(Söz konusu Soruyu soran Üyemiz. SİZ) mağdur olursunuz. Bu nedenden ötürü Ceza Hukukunda uzman olmuş bir Avukattan çok acele Hukuki destek almanızı öneriyorum. Zira Davanın sonuçları geri dönülmez zararlara neden olabilir.
    Konu ayberk_08 tarafından (24-09-2016 Saat 21:00:02 ) de değiştirilmiştir.

+ Konuyu Yanıtla
1 / 3 Sayfa 123 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

kasten yaralama hukukinet

kasten yaralama hakaret tehdit hukukinet site:www.hukuki.net

kasten yaralama

Forum