Merhaba
Küçük bir ilçede öğretmen olarak çalışıyorum
Evimizin karşı bloğunda oturan aynı zamanda köylüm olan dul bir kadınla ilgili suç duyurusu düşünüyorum , yardımcı olan olursa çok sevinirim
Konu şu; kadın sürekli eşime sözlü sataşmalarda bulunuyor ve benimle ilişkisi olduğunu iddia ediyor.
“kocanla konuşuyorum,internette görüşüyorum,, bana ….. hediyeler aldı vb.” sözlerle eşimi taciz ediyor ve bunu dedikodu yoluyla da yakın çevreme yayıyor. (kadınla hiçbir irtibatım olmadı)
Bunun sonucunda aile huzurum bozuluyor ve yakın çevremdeki saygınlığım itibarım zarar görüyor.
Kadın bu tacizleri genelde şahit olmayan durumlarda yapıyor.
Balkonda oturup eşimin dışarı çıkması bekliyor ve balkondan seslenerek tacizler yapıyor, çarşıda pazarda takip ederek yapıyor, en son eşim ve kızım pazardan dönerken benzer tacizlerde bulundu ve eşim ve kızımla kavga yaşadılar ben ayırmaya gittiğimde onların yanında sordum “benimle ilişkin olduğunu iddia ediyormuşsun doğru mu ?” dedim
Cevap olarak “ sen babam yaşımdasın namusuma söz söyleme “ dedi. Şaşırdık kaldık.
Sonrasında karakolluk olduk ve karakolda ifade alan polise de ilişkisi olduğunu söylemiş ama ifadeye yazdırmamış,
Sorum şu:
• Aile huzurumu bozmaktan,
• İtibarımı, saygınlığımı bozmaktan
• İftira atmaktan
Suç duyurusunda bulunayım mı?
İftirasını kanıtlamaya davet edeyim mi ?
İftira için eşimi, kızımı, ifade alan polisi şahit gösterebilir miyim ?
Cevap veren olursa çok sevinirim.
Teşekkürler şimdiden