+ Konuyu Yanıtla
1 den 9´e kadar toplam 9 ileti bulundu.

Konu: Tehdit, iftira ve hakaret

Tehdit, iftira ve hakaret Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    SAKARYA
    İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Tehdit, iftira ve hakaret

Merhabalar ben Ebru Özcan Sakarya'da yaşıyorum 11 Eylül de 20 yaşımı bitirdim 21 den gün aldım.11 Eylül 1996 tarihinde doğdum.Benim amcamın oğlu Ömer Can Özcan Ankara da Batıkent te yaşıyor 21 Temmuz 1998 de doğdu küçüklüğümden beri benimle uğraşıyor.Yaklaşık 4-5 sene belki daha da fazla senedir sosyal medya hesaplarımı çalıyor arkadaşlarıma sapıkça şeyler yazıyor bunları ve benim erkek arkadaşım varsa ya da hoşlandığım biri varsa onla bunları aileme söylüyor onlar da ona inanıp benim elimden telefonu alıyorlar Facebookumu siliyorlar bilgisayara yasak koyuyorlar.Çocuk bana takılmış.Babası ile annesi 7 yaşındayken ayrıldı sanki ona sebep benmişim gibi davranıyor.Kendi arkadaşlarına benim adıma mesajlar attı bir tane bekar amcamla.Geçenler de halamın küçük oğlu Adem ve yakın arkadaşımız Kadir ile grup kurduk Adem şakasına sapıkça şeyler söylüyordu birde benim şifremi istedi o ara sanırım Kadir'inkini de istemiş.Bugün beni saat 19:40, 19:42 ve 19:43 te çaldırmış evde çok telefonla takılmadığım için sesi kısıktı birde duymadım.O ara annem ile babam bir arkadaşının taziyesi için biryere gittiler tam saat 19:59 da aradı açtım işte bayramımı kutladı gizli biryere geç dedi annemler yok deyince bana grup mesajlarınızı okudum dedi ekran görüntüsü aldım dedi ne yazmışım ki dedim olayı anlattım karşısında da Adem var onu korkutmuş çok belli çouğun gıkı çıkmıyor.Ben ayrıca siyasi partide çalışıyorum hedefim ilerde milletvekili olmak bana babama bunları söylerse babamın beni oraya götürmeyeceğini siyasetle ilişkimi keseceğini ima ederek tehditler yağdırdı.Gerizekalısın malsın aptalsın filan dedi ben birşey demedim bilerek ama telefonda biriyle konuşurken onun sesini kaydetmeyi bilmediğim için de kaydedemedim..Benim zaten ailevi sorunlarım var annem, babam ve ablalarımla aram pek iyi değil bunu da biliyor birde grupta bundan nefret ettiğimi demiştim önceden ona hiddetlenmiş bana normalde sürekli ben senden iki yaş küçüğüm ama senin abinim ne dersem yapmak zorundasın gibi imalarda bulunur ve onun için onu oldum olası sevmem halamın oğluyla bunu da konuşmuştuk.Bana namus ayağı yaparak Ömer'in kuzeni şunla bunla onu bunu yaptırıyor dedittirmem gibi ifadeler kullandı.Ankara'dan Sakarya'ya gelip orayı karıştırmakla tehdit etti beni.Hem o grupta öyle bir konuşma yapmadım şifrem Adem de vardı onlar kendileri yapmıştır ki yapsam da bu bir özel hayat bana karışamaz.Sürekli bana yarın yani bayramın ikinci günü gelip Sakarya'da bana bayramı zehir ederek hayatımı zindana çevirmekle tehdit etti.Ne olur yardım edin bana yalvarıyorum size..

Hukuki NET Güncel Haber

Tehdit, iftira ve hakaret konulu yargıtay kararı ara
    Tehdit, iftira ve hakaret konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    475
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Tehdit, iftira ve hakaret

Burada bahsettiğiniz konuyu anlatarak şikayet dilekçesi yazıp,Savcılığa bildirmeniz uygun olacaktır.

Nerede
    SAKARYA
    İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Av.Ergün Vardar rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Burada bahsettiğiniz konuyu anlatarak şikayet dilekçesi yazıp,Savcılığa bildirmeniz uygun olacaktır.
    anladım ailemin olaydan haberi olmasını istemiyorum yarın sabah halletmek istiyorum savcıları nerede bulabilirim.. birde avukatlık durum olursa bir işim bir kazancım yok nasıl avukat tutabilirim..

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    845
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Öncelikle kendi kişisel bilgilerinizi internette ifşa etmeniz sizin için güvenli değil. Bir başka kişinin bilgilerini ifşa edip onu suçlamak ise sizin aleyhinize rahatlıkla dönebilecek bir eylemdir.

Yazınız çok karışık ve okuması zor. Eğer derdinizi doğru ve düzgün ifade etmezseniz, hukuk sistemimiz içinde hak bulmanız çok zorlaşır.

Gelelim işin aslına: Öncelikle hukukçu değilim ve ceza hukuku konusunda çok bilgim yok ancak temel hukuk kuralları çerçevesinde bir yorumda bulunacağım.

Öncelikle sosyal medya hesaplarınızın çalınması ve sizden izinsiz kullanılması bir bilişim suçudur. Şikayette bulunmanız gerekiyor. Ancak bu işi yapan kişinin kim olduğunun çok somut kanıtları gerekiyor. Şöyle ki: Eğer bir suçun mağduru olduğunuzu iddia ederseniz, doğru söylediğiniz kabul edilip iddianızı doğrulayacak bir kanıt bulunma çabası içine girilir. Ancak suçu kimin işlediğiyle ilgili bir iddianız varsa bunun somut kanıtlarla kanıtlanması gerekir.

Erkek arkadaşınızın olduğunu ya da birisinden hoşlandığınızı ailenizden kişilere söylemek suç teşkil eder mi emin değilim. Sosyal medya ve telefona erişiminizin aileniz tarafından engellenmesi iletişim özgürlüğünün ihlali olarak sayılabilir ancak ailenize karşı şikayetçi olacak kadar gözünüzü karartmadıysanız pek bir faydası olmaz diye düşünüyorum.

Telefonda birisinin sesini ona haber vermeden kaydetmek suçtur.

"Ankara'dan Sakarya'ya gelip orayı karıştırmakla tehdit etti beni." Bu ciddi bir tehtit sayılabilir. "Karıştırmak" kelimesinden kasıt önemli ancak bu yine de tehtit sayılabilir.

Açık konuşmam gerekirse ortada çok ciddi bir suç göremiyorum tehtit hariç. Malesef kendinizi de pek iyi ifade edemiyorsunuz.

Savcıları büyük olasılık savcılıkta bulursunuz Ama suç duyurusunu karakoldan yapabilirsiniz. Bunun ötesinde bir yardım etmemiz mümkün değil. Avukatlık bir durumunuz yok.

Nerede
    SAKARYA
    İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Av.Ergün Vardar rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    siyaseti aslında yorumlama gibi yapıyor sağolun ama şuan kuzenimin tehdidi altındayım onun yüzünden migren hastası ve sinir hastası oldum ölse yemin ederim bayram ederim.. dün hayattan bıkmış vaziyetteydim bunaladım yaşamaktan bıktım

mesaj hakkım yok ileti sayısı 29 olması lazımmış

- - - Updated - - -

Alıntı CanCi rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Öncelikle kendi kişisel bilgilerinizi internette ifşa etmeniz sizin için güvenli değil. Bir başka kişinin bilgilerini ifşa edip onu suçlamak ise sizin aleyhinize rahatlıkla dönebilecek bir eylemdir.

Yazınız çok karışık ve okuması zor. Eğer derdinizi doğru ve düzgün ifade etmezseniz, hukuk sistemimiz içinde hak bulmanız çok zorlaşır.

Gelelim işin aslına: Öncelikle hukukçu değilim ve ceza hukuku konusunda çok bilgim yok ancak temel hukuk kuralları çerçevesinde bir yorumda bulunacağım.

Öncelikle sosyal medya hesaplarınızın çalınması ve sizden izinsiz kullanılması bir bilişim suçudur. Şikayette bulunmanız gerekiyor. Ancak bu işi yapan kişinin kim olduğunun çok somut kanıtları gerekiyor. Şöyle ki: Eğer bir suçun mağduru olduğunuzu iddia ederseniz, doğru söylediğiniz kabul edilip iddianızı doğrulayacak bir kanıt bulunma çabası içine girilir. Ancak suçu kimin işlediğiyle ilgili bir iddianız varsa bunun somut kanıtlarla kanıtlanması gerekir.

Erkek arkadaşınızın olduğunu ya da birisinden hoşlandığınızı ailenizden kişilere söylemek suç teşkil eder mi emin değilim. Sosyal medya ve telefona erişiminizin aileniz tarafından engellenmesi iletişim özgürlüğünün ihlali olarak sayılabilir ancak ailenize karşı şikayetçi olacak kadar gözünüzü karartmadıysanız pek bir faydası olmaz diye düşünüyorum.

Telefonda birisinin sesini ona haber vermeden kaydetmek suçtur.

"Ankara'dan Sakarya'ya gelip orayı karıştırmakla tehdit etti beni." Bu ciddi bir tehtit sayılabilir. "Karıştırmak" kelimesinden kasıt önemli ancak bu yine de tehtit sayılabilir.

Açık konuşmam gerekirse ortada çok ciddi bir suç göremiyorum tehtit hariç. Malesef kendinizi de pek iyi ifade edemiyorsunuz.

Savcıları büyük olasılık savcılıkta bulursunuz Ama suç duyurusunu karakoldan yapabilirsiniz. Bunun ötesinde bir yardım etmemiz mümkün değil. Avukatlık bir durumunuz yok.
    Yapmayı düşünüyorum çünkü yıllardır bana kafayı takmış durumda hiç rahatım yok düşünün Sakarya'da yım o Ankara'da kendini kabadayı gibi göstermekten zevk alıyor adeta babamla annem bir iki sene beni kolladı ona karşı bu onu öfkelendirdi ve gerçekten konuşurken orayı gelip evi yakacam karıştıracağım dedi bugün geleceğini söylüyor yani kesinlik yok ailemin olayı duymasını istemiyorum en kötü ihtimal ablama söyler resimleri atar ama annem ve babamla hergün tartışma yaşayan biriyim sinir hastası oldum bu kuzen denilen kişi yüzünden açıkçası 7. ve 8. sıınfta Gülen cemaatinin abi evlerine gidiyordu gidip polise bunu bile iyesim var tutuklansın Sakarya ya gelişi yasaklansın ömür boyu diye

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    845
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı ebruozcan.chp rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Yapmayı düşünüyorum çünkü yıllardır bana kafayı takmış durumda hiç rahatım yok düşünün Sakarya'da yım o Ankara'da kendini kabadayı gibi göstermekten zevk alıyor adeta babamla annem bir iki sene beni kolladı ona karşı bu onu öfkelendirdi ve gerçekten konuşurken orayı gelip evi yakacam karıştıracağım dedi bugün geleceğini söylüyor yani kesinlik yok ailemin olayı duymasını istemiyorum en kötü ihtimal ablama söyler resimleri atar ama annem ve babamla hergün tartışma yaşayan biriyim sinir hastası oldum bu kuzen denilen kişi yüzünden açıkçası 7. ve 8. sıınfta Gülen cemaatinin abi evlerine gidiyordu gidip polise bunu bile iyesim var tutuklansın Sakarya ya gelişi yasaklansın ömür boyu diye
    Anlamanız gereken şey şu ki bir kişi hakkında bir iddiada bulunmanız o kişinin direk olarak suçlu kabul edilmesi anlamına gelmiyor. Devletin başındaki kişiler bile "FETÖ bizi kandırdı" diyerek, bir dönem onlarla ilişki içinde bulunduklarını, ancak FETÖ'nün gerçek yüzünden haberdar olmadıklarını söylüyor. Bu kişinin de bir dönem cemaat ağabey evlerine gitmiş olması bu kişiyi terörist yapmaz.

Bunları söylüyorum, çünkü eğer hukuk sistemini anlamazsanız ondan faydalanamazsınız.

Kendinizi tehtit altında hissettiğinizi belirtip, kişinin size attığı mesajlarla birlikte karakola gidip şikayetçi olun. Kabadayı ayağı yapanların çoğu, "ifade için en yakın karakola bekleniyorsunuz" diye arandıkları zaman birden akıllanırlar.

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Yani yazılanların hemen hepsi hukuken hiç bir şey ifade etmiyor.

Karakola gidilse ''kızım git, ne anlatıyon, neyin peşindesin'' der gönderirler.

Kuzenim bana gıcıklık yapıyo, küçüklüğümden beri beni sevmez, abi gibi halleri var vs. nin hukuki kaşlığı elbette yok.Ucundan senin olduğun şehre gelip ailenle durumu paylaşıcam demesi tehdit diyecek olsak da hem çok zorlama hem ispatı çok zor olacak.Bu laf çoğaltan anlaşılmaz anlatım ve yaklaşımla da az olan hukuki bir yere varma şansını imkansız hale getiriyor soruyu yazan.

Karakolda aileyi çağırıp kızınızı pek iyi görmedik bir şeyler anlatıyor ama anlaşılmıyor deme ihtimalleri dahi var.Şu an için bu yaklaşımla ve olayın bu kadarıyla hukuki bir şey çıkması söz konusu değil.

Nerede
    ANKARA, MERKEZ, Turkey.
    İletiler
    657
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Facebookunuza giriyorsa, facebookun bunun için ekstra güvenlik önlemleri var "giriş onayları" "sms doğrulaması" v.s.. şu an pek kullanmadığımdan bilmiyorum ama küçük bir araştırma ile bulunabilir. bunları kullanarak bunu engelleyebilirsiniz. Şifrenizi değiştirip asla ve asla başkalarına şifrenizi vermemeniz gerekir.
    Ayrıca internet ortamında ad-soyad-d. tarihi-d. yeri gibi önemli bilgilerinizi paylaşmasaydınız keşke bu hiç güvenli değil.
    Sorunlarınız eğer "bilişim güvenliği" ne dikkat ederseniz kolayca çözülecek gibi görünüyor. bu konuda bir bilenden yardım almanız yararınıza olabilir.

Nerede
    SAKARYA
    İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı CanCi rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Anlamanız gereken şey şu ki bir kişi hakkında bir iddiada bulunmanız o kişinin direk olarak suçlu kabul edilmesi anlamına gelmiyor. Devletin başındaki kişiler bile "FETÖ bizi kandırdı" diyerek, bir dönem onlarla ilişki içinde bulunduklarını, ancak FETÖ'nün gerçek yüzünden haberdar olmadıklarını söylüyor. Bu kişinin de bir dönem cemaat ağabey evlerine gitmiş olması bu kişiyi terörist yapmaz.

Bunları söylüyorum, çünkü eğer hukuk sistemini anlamazsanız ondan faydalanamazsınız.

Kendinizi tehtit altında hissettiğinizi belirtip, kişinin size attığı mesajlarla birlikte karakola gidip şikayetçi olun. Kabadayı ayağı yapanların çoğu, "ifade için en yakın karakola bekleniyorsunuz" diye arandıkları zaman birden akıllanırlar.
    çok sağolun akrabalara onu savcılığa vereceğim dediğimden beri şuanlık ilgilenmiyor benimle.. Ablamdan para istiyormuş birde halamın küçük oğlu var onun bir açığını yakalamışlar onu kurtarmak için ben ve Kadir'i olaya dahil etmişler ablama da beni koruyor ayağında para istemiş..

- - - Updated - - -

Alıntı borsaci_b rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Facebookunuza giriyorsa, facebookun bunun için ekstra güvenlik önlemleri var "giriş onayları" "sms doğrulaması" v.s.. şu an pek kullanmadığımdan bilmiyorum ama küçük bir araştırma ile bulunabilir. bunları kullanarak bunu engelleyebilirsiniz. Şifrenizi değiştirip asla ve asla başkalarına şifrenizi vermemeniz gerekir.
    Ayrıca internet ortamında ad-soyad-d. tarihi-d. yeri gibi önemli bilgilerinizi paylaşmasaydınız keşke bu hiç güvenli değil.
    Sorunlarınız eğer "bilişim güvenliği" ne dikkat ederseniz kolayca çözülecek gibi görünüyor. bu konuda bir bilenden yardım almanız yararınıza olabilir.
    kod işini yaptım aileme açıkladım bu durumu babam kuzenimin nasıl biri olduğunu bildiği için birde bir tane bekar amcam var ikisi beraber yapmışlar bu işi babam eve gelip seni kötülemeye kalkarsa o zaman onu yeğeni demeyip evden yaka paça atacağını ima etti.. normalde bana güvenmezlerdi ama bikaçkez benim haklı olduğum ortaya çıkınca anladılar.. birde bir arkadaşımız var ortak tanıdık o bana seni takıntı yaptı gibisinden mesajlar attı benimle ilgili kendince ümitleniyormuş filan bende akrabalara açık açık dedim onunla görüşmek istemediğimi onu kkuzenlkten si,ldiğimi ve bana tekrar bulaşmaya kalkarsa onu savcılığa vereceğimi söyledim

+ Konuyu Yanıtla

Bu sayfada bulunan kavramlar:

hakaret tehtid iftira

Forum