merhabalar herkese kolay gelsin. başımıza gelen bir konu hakkında yardımınızı istiyorum . şimdi geçen sene (2015) yaza girerken apartmanımızın ön cehpe tadilat çalışması için bir firmayla anlaşılmış. firma apartman damına asansör yerleştirmesi gerektiği için damdaki güneş enerji depolarını geriye çekilmesinin gerektiğini biz apartman sakinlerine bildirdi. firma çalışanları geldiler geriye çektiler tekrar montaj yaptılar. belirli bir süre sonra bir gün evde otururken sucu çırağı geldi ve 50 tl ödemeniz var dedi . ödemenin ne oldğunu sorduğumuzda damdaki enerjinin borusunda hasar oluşmuş oda apartmanın altındaki mazağanın tavanına (enerji borularının geçtiği apartman boşluğu mağazanın tavanında kesilmiş)su akması yaptğı için yöneticinin kendilerini çağırdığını söyledi. bu arada yukarda gerdirerek yaptıkları tamirat bizim daireye giren enerji borusunun dirseğini kırarak 10 dakika içinde daha fazla hasar vermeye sebep oldu . mağaza hemen sigortacısını arayıp zararını karşılamak istedi. sigortacı geldi baktı foto çekti . sigortacı bu durumun aslında bizden değilde firmadan oldğunu söyledi falan. neyse aylar sonra bize kağıt geldi sigorta şirketinin aracısından. zararın 15 bin tl oldğunu bunun mahkemeye intikal etmeden ödenmesinin gerketiğini yazan bir kağıt. biz daha önceden sözleşmelerin fotokobilerini ve olası bir davada işimze yarayabilecek birkaç tadilat resimini aracı kuruluşa yolladık (aslında hata yaptık ama neyse) ki bizlik bir durumun olmadığını belirtmek için. ancak 1 sene sonra 4 ağustosta bize dava açılmış. (hala elimize kağıt gelmedi) . şimdi sorum şu ; bizden rücu edebilirlermi bu parayı ? bir çok yere sordum sizi bağlayan bir durum yok zaten apartman boşluğu tabana kadar inmesi gerekir tavanda yarıda bırakılmaz bu yüzden bile dava düşer denildi. . çok uzattım kusura bakmayın.