İKİ senedir çalıştığım firmadan aralik 2016 tarihinden agustos ayına kadar maaşımı eksik aldığımdan dolayı temmuz ayında noter aracılığla maaşımın bir hafta içinde yatmasını ve iş den ayrılaçağımı bildirdim fakat firma bana noter den cevap olarak bir ay sonra ödeme yapılacağını bildirdi halde ödeme yapmadı bende yasal olarak mahkeme ile almaya karar verdim sizden cevaplandirmanız istediğim konular
1- bu firma iki sene evel başka bir isimle faaliyet gösteriyordu piyasaya bankalara ve devlete olan borçlarından dolayı yeni isimle faaliyet gösteriyor patron ayni ve şu anki firmanında piyasaya ve devlete borcu var bunun yanında iki firmada x kişiye ait ve eşiyle beraber çalişiyorlar eşi Türk vatandaşı değil ben bu kişinin ticari ahlaka aykırı faaliyet gösterdiği söyleyerek ticaret yapmasını engelleye bilirmiyim
2-maaşin yasal olarak bankaya yatması lazımken bir kısmı bankaya gerisi elden veriliyordu ama aralıkdan beri bankaya herhangi bir ödeme yapilmadi bu konuda ne yaparim
3- son sene maaşima her hangi bir zaam yapılmadı yasal olarak bunu talep edebilirmiyim
4- 170 nolu calişma bakanlik hatına bu rayı şıkayet ett,im bu nu deli olarak gösterebilirmiyim
5- ssk ya herhangi bir benim hakkimda ödeme yapılmadı bu konuda ne yapabilirim
benim cektiğim ihtarname ve onların noter aracılıgla bana cevap vermelerini ben bu firmada çaliştiğimi ispat olurmu