Öncelikle hepinize selamlar. Aranıza yeni katıldım ve şeref buldum.
Değerli hukukçu arkadaşlar,bir konuda bana yardımınız gerekiyor. Şimdi öncelikle,bir dairede 2 seneye yakındır kiracı olarak ikamet etmekteyim. İlk başlarda hiç bir sorun yoktu. Yaklaşık 2 ay kadar önce yönetimde bir değişikliğe gidildi,yalnız bu değişiklik her hangi bir toplantı yapılmadan sadece apartman panosuna bir kağıt asılarak bildirildi. Tam 1 ay önce kardeşim bir motorsiklet aldı ve dananın kuyruğunun koptuğu yer burası oldu. Apartmanın yeni yöneticisiyle görüşüp,aşağıdaki kullanılmayan depoyu kullanacağımzı bildirdik ve bir sorunla karşılaşmadık. Tam olarak bugün işten eve dönerken apartmanın dışarıdan gelen kapıcısının depodaki kullanılmayan paslı,küflü eşyaları dışarı attığını gördüm ve temizlik yapıyor sandım ; işin aslı öyle değilmiş. Yöneticinin,depoyu kiraya vereceğini öğrenince beynimden aşağı kaynar sular döküldü. Hemen ev sahibini aradım,yönetim değişikliğinden bile haberi olmadığını ; deponun veya başka herhangi bir ortak kullanım alanının kiraya verilmesine kesinlikle karşı çıktığını söyledi,ama tavırlarından anladığım kadarıyla yöneticiyle muhattap olmak istemiyor. Nedeni de şöyle ortaya çıktı : eski yöneticiyle görüşmeye çıktım. Neden yönetimden çıktığını sorduğumda,bana o kadınla artık uğraşamıyorum,ne hali varsa görsün dedi tam olarak. Bunlara ek olarak,apartmanın arkasında bir müştemilat var. Ruhsatı var mıdır,yok mudur orasını pek bilemem açıkçası. Buranın yeni yönetici tarafından yıllar önce bir başkasına kiraya verildiğini öğrendim,o müştemilatın gelen kirasının ne olduğunu sorduğumda ise cevap vermedi. Şimdi değerli arkadaşlarım,burada size anlatmak istediğim,apartmanda bulunan hiç bir kat maliki veya ev sahibi,bu kadınla uğraşmak istemiyor sebebini hala anlayabilmiş değilim yani inanın insanların haklarını göz göre göre yedirmeleri çok zoruma gidiyor.
Bu durumda,ben yöneticiyle muhattap olmadan nasıl bir yol izleyebilirim ? Benim istediğim,o deponun kesinlikle kiraya verilmemesi çünkü dışarıda motorsiklet bağlayacak sağlam bir yer yok,ve çevre otoparklarda motorsikletin mesuliyetini kesinlikle kabul etmiyorlar.
Hukukçu dostlarım,bu uzun yazımı okuduğunuz ve derdime ortak olup değerli fikirlerinizi beyan ettiğiniz için hepinize sonsuz teşekkürlerimi bildiririm.