Merhaba, Erasmus programı kapsamında öğretim hayatıma bir yıl boyunca Fransa'da devam edeceğimi sanıyordum, meğerse bir dönemmiş. Belgeleri hazırlarken iki dönem olarak kendi üniversitemde hazırladık, koordinatörün imzası var. Koordinatörüm, konsolosluğa ve karşı üniversiteye vermek üzere öğrenimim boyunca 5000Euro destek sağlayacaklarını belirten bir yazı yazdı ve onayladı. Şimdi ise bana aşağıdaki dilekçeyi gönderdiler, imzalamazsam hibemi vermeyeceklerini söylüyorlar. Sizce ne yapmalıyım?

"Erasmus programı kapsamında 2016/2017 Eğitim öğretim yılı için 18.09.2016-25.06.2017 tarihleri arasında Fransa'nın Unıversıte De Lorraine üniversitesine kabul edildim. Sadece ilk dönemi boyunca hibe almam gerekirken belgelerim iki dönem için düzenlenmiş olarak geldiğinden vizede sorun yaşamamam için belgelerimdeki gözüken tarihlere göre tarafıma vize yazısı verildi. İkinci dönem hibe gelmemesi durumunda tarafıma verilen belgelere dayanarak herhangi bir hak talep etmeyeceğimi beyan ederim."

Yani bana ilk başta gerçek dışı belge verdiklerini, şimdiyse fikirlerini değiştirdiklerini söylüyorlar...