Bşalıkta da belirttiğim üzere ev sahibim evden çıkmam durumunda beni mahkemeye verip kira ödettirmeye devam edeceğimi iddiaa ediyor. İlgili iddiaya konu olan hikaye de şu şekildedir: 1 Temmuz 2015 yılında 900 TL kira karşılğında kiraladığım evin sözleşme süresi 2016 temmuz itibarı ile doldu. Ev sahibim beni aradı kirayı 1200 TL istediğini söyledi. Ben de bunu ödeyemeceğimi kendisine zamlı tefe tüfe üfe oranına göre 943 TL olması gerektiğini ve oranlarını hatırlattım. Fakat yok dedi benim kiram budur veriyorsan otursa yoksa çık dedi yazılı tebligatta bulunmadı. ben de kendisine temmuz ayı kirasını eski kira değerimde yatırdım fakat o günden sonra hemen hergün aradı rahatsız etti en son ev arıyorum bulursam çıkacağım bu zaman için müsaade et dedim tamam dedi bir ay önce haber ver dedi anlaştık ama kirayı 1200 istedi yine neyse dediği gbi olsun dedim agustos ayında 1200 tl kira verdim. Epey ev aradım bulamadım ve 20 Agustos itibarı ile mesleğim gereği(öğretmenim) il dışına gitme durumundayım. Evi kapatıp eşyları bir depoya verme kararı aldım. Eşiminde tayinimiz aynı ile çıkana kadar annesinin yanında bir süre kalması kararını aldık. Bunu ev sahibine bildirdiğimde evden çıkarsan seni mahkemeye verir kim kalan kiraları sana ödetirim.çıkamazsın falan diyor ben bir ay öncesinden kendisine tebligat ile bildirdim.20 Eylülde çıkacağım evden eylül kirasını da vereceğim. 1250 tl de depozitom içerde. Bu olayın sonucu ne olur değerli fikirilerinizi bekliyorum.

- - - Updated - - -

Tebligatta kendisine 900 TLden 1200 TL ye yükselen kirayı ödemeyeceğmi ve evi boşaltmak istediğimi bildirim.

- - - Updated - - -

eklenmesi gereken bir bilgi de şu tüm kiraları banka üzerinden yatırdım dekontlar mevcut.