Üniversiteden tehdit olmayan yazışmam hakkında "tehdit var" denilerek üzerime iftira atılması sonucu 8 ay disiplin cezası almıştım, cezayı idari davaya götürdüm YD yi kazandım, itiraz ettiler itirazları reddedildi, karar çıktı gene ben kazandım danıştaya götürdüler, temyizde de sonuç benim lehimde gene kazandım.
Şimdi ilgili üniversite sırf dava sürecini uzatmak için elinde hiçbir yeni bir belge ya da bilgi olmadan karar düzeltme istemiş.
Sorularım şunlar:

1) Karar düzeltmede asli kararın bozulma ihtimali var mı yoksa sadece karara belli eklemeler mi yapılabilir? Asli karar bozulursa, ki böyle birşey beklemeiyorum ama, yargılama süreci yeniden mi başlayacak? Çünkü ilgili üniversite, soruşturmayı bana "mail atmaktan" açmış sonra soruşturma sürerken benim çalıştığım kuruma yazı göndermiş bende bunun üzerine kendilerini arayarak yapılanın yasalolmadığını söyledmeye çalışmıştım, işte üniversite "mailden hakaret" diye açtığı soruşturmada bu kez bu telefonla aramamı "bizi korkutma çabasında bulundu" diye ikinci bir soruşturmaya dönüştürmüş ama bana savunmam alınırken bu söylenmedi, söylenseydi telefonda sesimi kaydetmiştim tehdit etmediğimi kanıtlayabilirdim, meğer haberim olmadan açılan bu ikinci soruşturmadan ceza verilmiş. ANCAK, bilgi edinme kapsamında soruşturma evrakını istediğimde bana "bu bilgileri size göndermeyiz" şeklinde cevap verirken mahkemeye AYNI BELGEYİ "bilgiler size en kısa zamanda iletilecektir" şeklinde SAHTE EVRAK olarak koymuşlar. Bu durumda, karar düzeltme aleyhte sonuçlanırsa bu kez ben bunların sahte evrak hazırlamaları nedeniyle başvuru yapabilirmiyim?

2) Karar düzeltmeyi de kazanırsam üniversite hakkında tazminat davası açarken en baştan iftira olduğu belli iğrenç suçlamalarına dair yargı sürecini bilinçli ve kasıtlı bir şekilde sırf kendi suçlarını örtmek için uzatmalarını tazminatı arttırıcı sebep olarak kullanabilir miyim?