Merhaba.Rahmetli eniştemin vefatından sonra ablama veraset ilamı çıkartırken tapu dairesinde rahmetli eniştem adına kayıtlı taşınmaz olduğunu öğrendik ama tam olarak niteliği hakkında (arsa ,arazi ev vs.) tapudan fazla bilgi alamadık.Eniştemin ilk eşinden olan kızlar da mirasçı konumunda.izaleyi şüyu davası açmadan uzlaşma istedim ancak onlar buna yanaşmadı.Bir kaç sorum olacak gerçekten konuya hakim kişiler yardımcı olurlarsa sevinirim;
1- Arazi Kırklareli pınarhisarda.Bunun için Pınarhisar adliyesinde mi dava açmak gerekir Kırklareli adliyesinde mi?biz Bolu da yaşıyoruz.buradan açılabilir mi?
2-izalei şüyu davası hangi mahkemede açılır?gerekli evraklar nelerdir?
3-Diğer mirasçılara uzlaşma isteğimi belirttim yanaşmadılar ben bu davayı açacağımı söyledikten sonra acaba söz konusu taşınmaza dair mal kaçırma şerh koydurma vb. şeyler yapabilirlermi.çünkü sonraki araştırmalarıma göre arazi üzerinde ev olduğuna dair bilgim var.muhtemelen tapusuz.bu arazi üstündeki evi falan kafalarına göre diğer mirasçılar satabilirler mi?
4-Arabuluculuk kurumu bizim işimize yarar mı? Yararsa nasıl başvururabilirim? Teşekkürler