Merhabalar.
Zamanında yurtdışından internet aracılığıyla getirttiğim çok sayıda elektronik eşya var.Bunların çoğu en fazla 1-2 kere kullanılmış veya hiç kullanılmamış sadece kutusu açılmış ürünler,toplu olarak geldikleri içinde her birinin ayrı ayrı faturası yok maalesef.Dolayısıyla internet üzerinden bunları aracı sitelerle 2.el olarak satmak istiyorum.Bu tarz işler için sanırım http://www.egirisimci.gov.tr/ sitesi yardımcı oluyor bayağı araştırdım ve sitedeki testi çözdüm vergiden muafsınız sonucu çıktı ortaya.Sanırım 2.el olarak bir sene içerisinde en fazla 23.000 TL'e kadar satış yapabiliyoruz.Araştırmalarıma ve siteden çıkan sonuca göre yapmak istediğim şeyde bir sorun gözükmüyor fakat internette benim yapacağım şekilde çok sayıda 2.el ürün satan kişilerde maliyeyle bir takım sorunlar yaşamış sanırım o yüzden tedirgin oldum açıkçası.Ürünlerin fiyatı aşırı yüksek değil(şu an piyasa değerleri 60-70 tl olan ürünler) fakat birkaç yüz adet oldukları için sorun yaşama ihtimalim var mıdır? Yoksa 23.000 TL'i aşmadığım sürece vergiden muaf olarak adet gözetmeksizin 2.el ürün satışı yapabilir miyim? Yardımcı olursanız sevinirim,şimdiden teşekkürler.