18 daireli tek blok bir apartmanda kat maliki olarak ikamet ediyorum. Binamız geçen yıl doğalgaza geçiş yaptığından eski kalorifer kazanı bina sakinlerinin ortak kararı ile kaldırıldı. Dolayısıyla kazan dairesinde epey geniş bir alan ortaya çıktı. Bazı bina sakinleri bu alana hamur işleri ve yufka yapmak niyetli bir fırın yaptırmak istiyorlar. Bu konu toplantıda görüşüldü. Bazı bina sakinleri de karşı çıktık. Çünkü 4-5 dairenin yapmak istediği bu fırının tüm giderlerini, elektirik ve su harcamalarını tüm apartman sakinlerine ödetmek istiyorlar. Ayrıca binada ortaya çıkabilecek bir yangın durumunu göz önüne alırsak ciddi bir tehlike oluşturacağını düşünüyorum. Bir de kullanım sonrası un vs kalacağından, iyi temizlenmezse fare sorunu ortaya çıkabilir. Bu endişelerimizi yöneticiye bildirdik. Bir müddet karşı çıktığımız için bize tavır yaptı. Şimdi ise apartman sakinlerinin kararını almaksızın ortak alana inşaata başlamışlar. Yöneticinin bu şekilde keyfi iş yapmasını doğru bulmuyorum. Şimdi bir kat maliki olarak nereye şikayet veya müracaat etmem gerekiyor. Tavsiyelerinizi bekliyorum.