Maalesef bir kaç ay sonra yine aynı konu hakkında bir başlık açma mecburiyetinde kalıyorum.Konumuza gelirsek,biraz açıklamada bulunmak istiyorum.İnşallah cevaplarınızı esirgemezsiniz.İlk olarak bizim 2.katın yan tarafında bulunan dükkan,5 kişi üstü erkek işçiye kiraya verilmiştir.bu kişiler benim odamın yan tarafında bulunan tuvaleti kırarak kendilerine duş alma yeri yaptıklarını söylüyorlar.bu kırdıkları yerden kapı çarpma ki bazen kasıtlı olarak yapıyorlar çünkü ne zaman sessiz olsunlar diye duvara vurarak uyarıda bulunsam bu ses daha da artıyor ve arkası gelmeyen su sesleri geliyor diğer konuşma ve bağırma sesleri de cabası.Ek olarak dükkanın tapusu ev tapusu olarak değiştirilmemiştir.Yani mesken olarak kullanılması yasaktır.Tabi ki de ben 1 sene evvel öncesinden başlayan uyarılarıma sürekli devam ettim,aldığım cevaplar dikkat edeceğiz,1-2 aya tadilatını yapacağız gibi sadece sözde kalan cevaplar oldu.Şimdi sizden ricam ben bu sözde kiracıları dükkandan nasıl çıkartabilirim apartman sakinleri ile ortaklaşa bir dilekçe mi vermem lazım yoksa başka bir hukuki yol mu var.Konuyu kesinlikle kısa tutmak istiyorum çünkü geçen aylarda açtığım başlıklar cevaptan çok yazdığım olaylara takılmak ile geçti.

Kısaca açıklamak gerekirse odamın yan tarafında bulunan dükkan mesken olarak 5 kişi üzerinde erkek inşaat işçisine kiraya verilmiştir ki dükkanın mesken olarak kullanılmasının yasak olduğunu biliyorum ve bu dükkanın yapısını bozduktan sonra gelen gürültü seslerinden şikayetçiyim bu şikayetimi kanun hükmüne nasıl taşırım.