Selamlar herkese ben 2009 senesinde esnaf kooperatif olan bir is yerinde guvenlik gorevlisi olarak calismaya basladim ozel givenlik degil kendi bunyesinde sertifikasiz calismaktayim ise basladigim ginden beri surekli gece vardiyasinda calismaktayim 2 yil once 5 ay boyunca her gun 12 saat olmak uzere haftada 1 gun izin kullandik ama her gece ise geldik bundan sonra 2 ay boyunca yine her gece 14 saat olmak uzere her gece ise geldik bundan once ve sonrasinda 14 saat olarak gece nobetine devam ettik 14 saat calisip 36 saat dinleniyoruz bunu organize eden de bu kurumun atadigi mudurlerdir aradan 8 yil boyunca bize fazla mesai olarak ayda 52 saat mesai yaziliyordu 8 yil sonra yeni mudur getirdiler bu mudur 52 saat mesaileri kesti guya bizden gunluk olarak 2 saat mesai alacaklari oluyomuş bu ay aldigimiz mesai son mesaidir bundan sonra mesaide yazilmayacakmis 12 saat uzerinden mesai olmadan calisirsiniz yada isine gelmeyen isi birakir diyolar bu ayki mesaim 46 saat olarak yazilmis bunun icerisinde hafta sonu ve bayram mesaileri olmak uzere 40 saattir denildi bormalde 7 saat uzeri 12 saat calisma oldugunda her gune 4 saat fazla mesai olarak ayda 120 saat mesai olmasi gerekmiyormu 8 senedir gece nobeti tutuyorum gunduz mesai saat ucretinden bizim maaslarimiz yatiyor olmasi gereken gece mesai ucretinin kanunen gece calisanlarim gece mesai saatlerinin ginduz mesaisinden farkli olmasi gerekmiyor mu is yerimiz cumartesi ve pazar gunu kapalidir resmi tatillerde de kapalidir fakat biz hafta sonuda resmi tatil gunleride calismaktayiz bu gunlerde yaptigimiz mesailer nirmal sair gun mesaisi olarak sayilip gune gun olarak yazilmiyor atiyorum 4 gun resmi tatil var ise 3 gun yaziliyor bu mesaide gece mesaisi degil gunduz mesai ucreti uzerinden yaziliyor yilda 3 ikramiyemiz var bu ikramiyeler de maasimizin yarisi kadardir benim maasim 2080 lira iken mesaim kesildikten sonra 1800 lira oldu bunun icerisinde 180 tl agi ve 285 lira yemek ucreti de vardir yani toplamda benden 450 lira yemek ve agiyi ciktiktan sonra 1800 degil 1300 lira yatmis oluyor bununla ilgili kanuni haklarim nedir yardimci olabilirmisiniz lutfen.