merhaba.P.T.T. A.Ş. de memurum.1,5 ay önce eş durumu tayinim genel müdürlük tarafından onaylandı.şu anda bulunduğum başmüdürlük ayrılış yazımın cuma günü merkez müdürlüğüne bildirileceğini söylediler.merkezimizde müdür yok yerine bakan müdür vekili var ve kendisi ayrılış işlemimi en az bir ay yapmayacağını belki de hiç yapmayacağını söyledi.Bahane olarak ise memur sıkıntısını göstermekte.Yalnız merkezimize benim tayinim çıktığı için memur ataması yapıldı.Yeni memur göreve başladı ve kendisine işi öğretiyorum şu anda.Bunun yanında merkezimizde çalışan bir diğer tayin bekleyen memura daha tayini çıkmadan müdür vekili tarafından 2 hafta izin verildi.sonrasında ise kendisini rapor al bir daha gelmene gerek kalmaz çıkışını yaparız diyerek gönderdi ve sonrasında tam 21 günlük rapor aldı ve hala raporlu. bu izin verme olayından sonra sözünü ettiğim yeni memur işe başladı. ona rağmen bana personel eksikliği bahane edilerek ayrılışımın yapılmayacağı söyleniyor. sorum şu: genel müdürlük tayinimi onayladı, tayinimin çıktığı tokat ilindeki ptt başmüdürlüğü valilikten onay aldı, şimdi ise başmüdürlüğüm merkezime bildirecek.tüm bunlara rağmen bana bildirmeyip tayinimin gerçekleşmesini engelleme hakkına sahipmidir? bu konuda nasıl bir yol izlemeliyim. yardımcı olursanız sevinirim. şimdiden teşekkür ederim.