Merhabalar hukuki.net ailesi;

bundan 2 ay önce yapıkredi bankasına ait 950 tl kredi borcumu ödeyememden dolayı avukatlık oldum ve avukat bana ulaşıp borcumu yapılandırdı.

anlaşmamıza göre ayın 10 unda 400 tlsini yatırmam gerektiği ve geri kalan ücretin 2 taksit olarak ödeneceği planlandı.

ayın 10unda bir şekilde 400 tlyi ödedim ve geri kalanıda önümdeki aylarda rahatlıkla öderim diye düşündüm ancak;

400 tlyi yatırdığım günden hemen 1 gün sonra tekrar eve kağıt geldi (ayın 11i) ve 500 tl olması gereken borcum tekrar 950 tl oldu.

avukatı aradıgım zaman dosyamın değiştiğini söylediler ve başka avukata gitti dediler bankarı aramamı söylediler.

bankayı aradım ve hiçbir sonuç alamadım. benden eski avukatımla görüşmemi istediler.

aradığım zaman sürekli bi geçiştirme oldu ve araştırıcaz edicez dediler bizden haber bekleyin dediler. ve beklendiği üzere geri dönüş yapmadılar. 10 kezden fazla arayıp bilgi almak

istememe rağmen hep geçiştirildim.

ardından yeni avukatımda görüştüm ve borcumu tek seferde ödemem gerektiğini, dosyanın el değiştirdiği için 500 tl olan borcumu tekrar 950 tl yaptıklarını söylediler.

ve ben gerçekten sıkıldım ve hiçbir sonuç alamadım. aradan 1.5ay süre geçti ve bugün tekrar aradılar (yeni avukatım)

maaşıma haciz kondugu ve işlemlerin başlatılacagı, borcumun katlanacagını söylediler.

ORTADA KOSKOCAMAN BİR MAĞDURLUK VAR AMA DERDİMİ KİMSEYE ANLATAMIYORUM

NASIL BİR YOL İZLEMELİYİM ?