Merhaba arkadaşlar.

Nisan başında garantiye yolladığım arızalı ürün (ekran kartı, fanında sıkıntı vardı) 20 iş gününü geçmesine rağmen hiçbir ses soluk çıkmayınca ve Vatan bilgisayardan'da yanıt alamayınca iadesi için tüketici mahkemesine şikayette bulundum.
Ben tüketici hakem heyetine şikayet ettikten 2 gün sonra ürünün zaten iadesi çıktı. Ama tüketici hakem heyetine şikayette bulunduğum için kararın çıkmasını bekledim. Haziran sonunda karar çıkınca kararla birlikte ürünün kutu içeriğini, faturasını, servis formunu ve garanti belgesini de teslim edip Vatan Bilgisayardan iadenin banka hesabıma yapılacağı ile ilgili bi makbuz aldım. (Makbuz gibi bişeydi). Ödemeyi ben banka hesabımdan banka kartımla yaptığım için geri tekrar havale yapacaklarmış. Bugün öğrendim ki 22 temmuz'da Vatan Bilgisayar tüketici hakem heyetinin kararına itiraz etmiş. Bana henüz bir tebligat gelmedi, e-devletten gördüm. Şu aşamada nasıl bir yol izlemeliyim? Bu tarz itirazlarda genelde müşteri lehine mi sonuçlanır? Mahkeme günü neler götürmem gerek veya bilmem öğrenmem gereken bir şey varmı?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.