Selamlar arkadaşlar,
Arkadaşlar ben bir dairede müdür olarak görev yapmaktayım. Biliyorsunuz bir darbe operasyonu ile karşı karşıya kaldık.Benim fetö ile hiç bir bağlantımın olmadığı ve hatta bir çok kere sosyal medyadan bunlara karşı yazılarım olmuştur.Bu konuyu bir çok arkadaş bilmektedir. Kurum amiri ile aramız iyi olmadığından,beni de fetö ile de ilişkilendiremediğinden benim facebook da ki Cumhur başkanı ve başbakan hakkındaki paylaşımları delil olarak almış ve şahsımı görevimden açığa almıştır. Halbuki benim paylaşımlarımda hiç bir zaman aşağılayıcı ve rencide edici bir durum yoktur.sadece başkalarının paylaşımlarını kendi duvarımda geri paylaştığım olaylardır.Mesela başbakanın acil servisler kız bakma yeridir gibi paylaşımlardır.
Arkadaşlar bu paylaşımlar herkese açık değildir kendi duvarımda paylaşılmıştır. Bu paylaşımla ilgili bir kaç sorum vardır.
1-Bu paylaşımları benim sayfamdan izinsiz alarak delil göstermek suç değil midir?
2-Bu paylaşımlar ve yazılar benim değildir.Bunu bir çok kişi paylaşmıştır. Bu paylaşımlarda alay edici ve küçük düşürücü bir durum yoktur.Bu
suç teşkil eder mi?
3-Şimdi hakkımda sadece idari soruşturma açılmıştır. Bu soruşturmaya dayanılarak hakkımda adli soruşturmada açılabilir mi?
4-Şahsıma verilecek idari ve adli cezalar için Ohal'de ki gibi yargı yolu kapalı mıdır?
Saygılar sunarım.