2012 yılından bu yana kiracım her ay zamanında kirasını yatırıyor ancak,
Burası bir iş yeri ve kiracım 2014 yılında zam konuşmasını yaptığımız hale eski kiradan ödemeye devam etti.
2015 Yılı ağustos ayında kendisine tekrar kiran şu dedik kendisi ben kirayı 50 TL arttırdım dedi telefonu yuzumuze kapattı.Ve o şekilde ödemeye devam etti.
Bizde kendisine telefonla dönüp 2016 Yılı Ağustos ayında seni kiracımız olarak görmek istemediğimizi söyledik o da çıkacağım dedi.Biz yine de 3 ay önceden tekrar sözleşme yenilemeyeceğimizi bildiren noterden ihtarname çektik.
İtiraz da etmedi.
Şimdi yine çıkmıyorum diyor ve 50 lira zam yaptım diyip bankaya kirayı o şekilde yatırmış.
Forumu baştan sona okudum.Kiraya veren kiracısını 10 sene dolmadan herhalde çıkaramıyor.Ne saçma bir düzen.
Neyse;
2013-2014 de kira 750 TL idi.
2014-2015 de biz kendisine tefe-tüfe ye göre 75 TL zam yaptık dedik.O arttırmadan eski kirayı bankaya yatırmaya devam etti.75*12=900TL
2015-2016 Yılında yine 75 TL zam yaptık dedik .O 50 lira yapıp 800 den ödemeye devam etti.Normal de 900 tl olması gerekiyordu. 100*12=1200TL
Bu arada biz kiracıya sadece girerken ağustosbaşlangıçlı kira kontratı yaptık her sene kendi yenilendi.Ama kontratın arkasına Tefe-Tüfeyi ekledik.İmzalandı.
2015 yılı 4 ağustos geçmiş alacaklarla ve 2015 yılı için kira miktarını belirten noterden ihtarname çektik.aksi halde icre takibi yapılacaktır dedik.
İtirazı şu şekilde etti.ben anlaşılan kirayı bankaya yatırıyorum söz konusu değildir diye.Ki 1 sene zam yapmadan yatırdı.Bir sene de kendi kafasına göre zam yapıp yatırdı.
Biz şimdi tahliye talepli icra takibi mi başlatmalıyız.Bu insanı nasıl çıkartacağız.
Dükkan kendisininmiş gibi davranıyor.
Notelki bir anlamı olur kiracımız ganyan bayii.