Hayırlı günler arkadaşlar. Siz değerli hukukçu arkadaşlardan teknik yardım almak istiyorum. Durumu kısaca anlatayım;

Tekbir soruşturma ve tek bir disiplin kurulu kararı ile 21 kez maaş kesimi cezası verildi. İdare mahkemesine tek dilekçe ile müracaat ettim. İdare mahkemesi İYUK 5. madde gereği dilekçe ret kararı verdi. Bende 21 ayrı seri dava açtım. İdare mahkemesi bu seri davaların tamamına OY ÇOKLUĞU ile DAVA RET kararı verildi.

(NOT: 21 seri dava olduğu için davalarmız aynı gün ve saatte araya başka davalar alınmadan seri birşekilde 3 hakim ile başladı. Acak 9. duruşmadan sonra Mahkeme Başkanı tarafından "mahkemenin yapısı gereği" denilerek üye hakimlerden biri değişti. Onun yerine başka bir üye hakim geldi ve geri kalan 12 duruşma bu üye hakimle devam etti. Buraya kadar her şey normal. Ancak OY ÇOKLUĞU ile verilen kararlara baktığımızda, Başkan ve değişmeyen üye hakimin DAVA RET kararı verdikleri, değişen iki üye hakimin ise KARŞI OY kullandıkları anlaşılmaktadır. Yani kazara "mahkemenin yapısı gereği" değişiklik yapılan bu üye hakimler birlikte duruşmalara girmiş olsalaridi nasıl bir karar çıkacaktı merak ediyorum.)

Şimdi sizlerden isteğim;

1. 21 ayrı seri dava için Danıştaya "birleştirme istemli" tek dilekçe ile temyiz davası açabilir miyim?

2. Bundan sonraki aşama ve yargılama giderlerinin karşılanması için "adli yardım" talebinde bulunabilir miyim?

3. Bunları kapsayan bir dilekçe örneği var mıdır?

4. Mahkemenin yapısı gereği değişiklik yapılan bu üye hakimler ve çıkan kararlar hakkında nasıl bir savunma yapabiliriz?

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim. Saygılarımla.