İstanbul Bilişimden 28 Mart 2016 tarihinde Asus marka notebook aldım. Ürün elime ulaştıktan bir kaç saat sonra beyaz ekran oldu ve kapanmadı. İstanbul bilişimi aradım ve servise göndermemi söylediler. Ayıplı gelen malı servise de gönderdim değişim raporu vermeleri gerekiyormuş. Neyse cihaz gitti sistemi geri yükleyip bana gönderdiler. 6 gün geçti aynı sorun tekrarladı. Yine sistemi yükleyip gönderdiler ki ürünün değişim raporunu istediğimi ısrarla hem istanbul bilişime hem asus bilgisayara mail atarak bildirdim. Yine umursamadılar bir hafta önce yani alalı 3 buçuk ay ancak olmuşken tabiki ürün yine arızalandı. Bu defada ekran dondu. Hiç bir dosya açılmıyordu yine sistemden arıza var ama bu defa biraz farklı tepkiler gösteriyordu. Doa raporu istediğimi yine bildirdim tüketici mahkemesine başvuracağımı istanbul bilişime de servise de yazdım kaç defa gönderdim. İstanbul bilişimde biz bişey yapamayız raporu onlar vermiyor diyor. Hele asus bilgisayardan hiç bir açıklama cevap gelmiyor. Adamların umurlarında değil. Bugün baktım yine aynı bozuk malı allayıp pullayıp kargoya vermişler.

Kısacası 3 buçuk ayda 3. defa arızalandı bu bilgisayar. Kaç defa sonra değişim raporu zorunlu hale gelecek. Tez öğrencisiyim en az bir-2 ay kaybettirdi bana bunun arızaları. Tüketici heyetine nasıl başvurabilirim ya da alternatif çözüm önerileriniz varsa bekliyorum.